ESKİŞEHİR ANADOLU’NUN PARLAYAN YILDIZI

Tepebaşı Belediyesi’nin uluslararası 3 sanat etkinliğinden biri olan ve bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Sanat Çalıştayı, düzenlenen sergi ve kapanış töreni ile sona erdi. Kapanış töreninde konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, emeği geçenlere teşekkür etti.

Gündem Yorum: 0 / 12 Ekim 2019 16:35
ESKİŞEHİR ANADOLU’NUN PARLAYAN YILDIZI
-A +A

Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu ve Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması ile birlikte Tepebaşı Belediyesi’nin uluslararası prestije sahip 3 sanat etkinliğinden biri olan Uluslararası Sanat Çalıştayı’nın 10’uncusu, 1’i yabancı olmak üzere toplam 23 sanatçının katılımıyla 7–11 Ekim tarihleri arasında Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çalıştay süresince sanatçıların icra ettiği eserler ise Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası Sergi Salonu’nda görücüye çıktı. 
GÖRKEMLİ KAPANIŞ
Törene, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Demokratik Sol Parti’nin (DSP) eski Genel Başkanı Zeki Sezer, Anadolu Üniversitesi eski Rektörü Engin Ataç, Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcıları Fikriye Güven Zaptiye ve Melih Savaş, Sanat Çalıştayı Sanat Danışmanı Numan Arslan, Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeleri, sanatçılar ve çok sayıda davetli katıldı.
ESKİŞEHİR KALBİMDE KALACAK
Törende ilk olarak konuşan Sanat Çalıştayı Sanat Danışmanı Numan Arslan, bir çalıştayın 10’uncusunu gerçekleştirmenin çok büyük bir başarı olduğuna dikkat çekti. Polonyalı sanatçı Dariusz Prezwiezlikowski, sanatın dilinin sınır tanımaz olduğunu hatırlatarak, Eskişehir’in kalbinde kalacağını
ÇOK ŞANSLI BİR KENT
Anadolu Üniversitesi eski Rektörü Engin Ataç, Eskişehir’in sanat açısından çok şanslı bir kent olduğunu belirtti. CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü de, kültür ve sanata Eskişehir’de değer verildiğini anlatarak, Eskişehir’in Anadolu’da parlayan bir yıldız olduğunu söyledi. DSP eski Genel Başkanı Zeki Sezer ise, kültür ve sanat dolu bir etkinlikte bulunmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.
400 ESER KAZANDIRILDI
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, bugüne kadar düzenlenen çalıştaylara 275 sanatçının katıldığını ve yaklaşık 400 eserin Tepebaşı Belediyesi’nin koleksiyonunda yer aldığını söyledi. Başkan Ataç, çalıştay süresince çok güzel eserlerin ortaya çıktığını ve isteyen herkesin eserleri ziyaret edebileceğini anlattı. Başkan Ahmet Ataç, “Ben kültür ve sanat alanında yaptığımız bu etkinlikleri düğünümüz, bayramımız olarak görüyorum. Sanatçılarımız bu yıl 10’uncusunu gerçekleştirdiğimiz çalıştay süresince çok güzel eserler ortaya çıkartdılar” dedi.
PLAKET VERİLDİ
Konuşmaların ardından Başkan Ataç ve protokol erkanı tarafından çalıştay sponsoru olan Honda Ufuk Plaza adına Murat Ercan’a, Sanat Çalıştayı Sanat Danışmanı Numan Arslan’a ve katılan sanatçılara plaketleri verildi. Kapanış töreni, Başkan Ataç, katılımcılar ve sanatçıların sergiyi gezmeleri ve günün anısına hatıra fotoğrafı çektirmeleriyle sona erdi. Öte yandan sanatçılardan Atilla Atar, Halime Türkyılmaz ve Hasan Mutlu da Başkan Ataç’a yaptıkları tabloları armağan etti.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
KAZANAN CHP OLDU...

KAZANAN CHP OLDU...

00:06 24 Şubat 2020
DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞADIK

DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞADIK

00:17 24 Şubat 2020

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti