ESKİŞEHİR’E DEĞER KATIYOR

Vali Erol Ayyıldız, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’a iade-i ziyarette bulundu. Ayyıldız, dünyanın en fazla öğrencisine sahip olan Anadolu Üniversitesi’nin Eskişehir’e değer kattığını söyledi.

Gündem Yorum: 0 / 28 Temmuz 2020 16:03
ESKİŞEHİR’E  DEĞER KATIYOR
-A +A

Son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Eskişehir’deki görevine başlayan Vali Erol Ayyıldız, geçen günlerde kendisine iyi niyet dileklerinde bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’a iade-i ziyaret gerçekleştirdi. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi çağdaş bilgilerle donanmış olarak yarınlara hazırlayan üniversitenin, Türkiye’nin geleceğine ışık tuttuğunu kaydeden Vali Ayyıldız, dünyanın en fazla öğrencisine sahip olan Anadolu Üniversitesi’nin Eskişehir’e değer kattığını ifade etti. “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi kendi kültürlerine sahip çıkan, vatanını ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmek hepimizin görevidir” diyen Vali Ayyıldız, sadece bölgenin değil, ülkemizin yüksek kalitede eğitim almasını sağlayan üniversite yönetimini canı gönülden tebrik etti.
YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER
Anadolu Üniversitesini, ulusal ve uluslararası alanda kendini ispatlamış deneyimli ve birikimli bir kurum olarak nitelendiren Vali Ayyıldız, kendisine gösterilen misafirperverliğe teşekkür ederek sözlerini bitirdi. Evrensel bilgi ve kültür birikimine katkı sağlamak, insanın yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla, bilim, teknoloji, sanat ve spor alanlarında birçok çalışmalar yaptıklarını aktaran Rektör Erdal ise, Anadolu Üniversitesi’nin toplumun her kesimine hitap ettiğini söyledi. Eğitim ve araştırma projelerine büyük önem verdiklerini söyleyen Rektör Erdal,  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Toplumsal gereksinimleri öngörerek yaratıcı ve yenilikçi çözümler üretmek üniversite olarak tek amacımızdır” dedi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti