ESNAF ESKİ GÜNLERİNİ ARIYOR

Eskişehir Tarihi Odunpazarı Evlerinde çalışan esnaf, korona virüs (Covid-19) salgınının ikinci dalgası nedeniyle işlerinde durgunluk yaşıyor. Korona virüsün ikinci dalgasının başlaması ile birlikte bu bölgede bulunan esnafın işleri yeniden durma noktasına geldi.

Gündem Yorum: 0 / 21 Eylül 2020 17:20
ESNAF ESKİ GÜNLERİNİ ARIYOR
-A +A

Eskişehir Tarihi Odunpazarı Evlerinde çiğbörek ve gözleme dükkanı işleten Müjgan Alem, işletmesinin turistik turlarla ayakta olduğunu belirtti. Korona virüsten dolayı tur düzenlenememesinin kendilerini zor durumda bıraktığını anlatan Alem, “Burası turlarla ayaktaydı ve şu an koronanın tekrar yükseldiği için hiç tur gelmiyor. Günde üç masa ya dört masa geliyorlar o da Eskişehir’den kendi müşterilerimizdir. Karantinalardan sonra Haziran’ın başında açıldık. Haziran da sıfır geçti. Temmuz ayında biraz hareket başladı ve o da çok uzun sürmedi. Dayandığımız kadar dayanacağız sonra da kapatıp gideriz. Bu dükkana da kira veriyoruz. Kirasını bile kazanamıyoruz” dedi.

“BU DURUMDANSA KARANTİNA DAHA İYİ OLUR”
Müjgan Alem, bu durgunluktansa karantina onun için daha iyi olduğunu söyledi. Dükkanın açık olduğu sürece kazandığından daha çok cepten gittiğini anlatan Alem, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Bu durumdansa karantina daha iyi olur çünkü kapatmak için bir bahane oluyor o zaman. Şimdi kapatıp gitsem devamlı gelen müşteriler ne oldu niye kapattınız diyecek ve ayağı kesilecek. Açığız ve kazandığımızdan çok cepten gidiyor. Karantina olsa müşteri de bilir kapandı diye bizim de başımız rahat oluyor.”

İleriki aylarda havalar soğuduğunda gözleme satışlarının daha iyi olmasını bekleyen Müjgan, kış aylarından beklentisini şu şekilde aktardı: “Biz burada gözleme çeşitleri, çiğbörek ve mantı yapıyoruz bir de kahvaltı da veriyoruz. Çiğbörek Eskişehir’e özel bir yemek olduğu için şehir dışından gelip yiyen çok oluyordu ama maalesef şuan şehir dışından kimse gelmiyor. Kışta bahçede supa kuruyoruz o açıdan biraz beklentimiz var. Geçen kışlar daha iyi oluyordu yine de bu kış için bir şey diyemiyorum.” İHA

Haberin Galerisi
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti