FAİZ İNDİRİMİ UMUT VERİCİ

Merkez Bankası’nın faiz indiriminin umut verici olduğunu belirten Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, ekonomideki diğer göstergelerin de iyileşmesinin önemine dikkat çekti.

Gündem Yorum: 0 / 13 Eylül 2019 16:59
FAİZ İNDİRİMİ UMUT VERİCİ
-A +A

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Merkez Bankası’nın politika faizini 3,25 puan indirmesi hakkında değerlendirmede bulundu. Faiz oranlarının indirilmesinin ekonominin gidişatı açısından umut verici olduğunu belirten ETO Başkanı Güler, yüksek faiz oranları nedeniyle hem tüketicinin hem de tüccar ve sanayicinin kredilere ulaşmakta güçlük çektiğini dile getirdi.
Faiz indirimin yanı sıra enflasyon ve ekonomideki diğer göstergelerin de iyi gitmesinin önemine dikkat çeken Güler “Faizlerin düşmesinin yanı sıra enflasyonun da düşmesi ticaret ve sanayimiz için büyük önem taşıyor. Bu noktada hem üreticiyi hem de tüketiciyi doğrudan ilgilendiren doğalgaz gibi temel ihtiyaçlara zam yapılması enflasyonla mücadeleye gölge düşürüyor” dedi.
Başkan Güler, “Ekonomide atılacak adımlarla birlikte dövizdeki dalgalanmanın azalacağını, güven ortamının üretimin yeniden temin edileceğini, buna bağlı olarak da üretimin ve istihdamın artacağını ümit ediyoruz. Ancak daha önce de dile getirdiğim gibi özel bankaların da taşın altına elini koyarak kredi faiz oranlarını kamu bankalarının seviyesine indirmesi gerekiyor ” ifadelerini kullandı.  

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti