Gelecekten umutluyum

Eskişehir Valiliği’nin himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eskişehir Sanayi Odası’nın organizasyonunda gerçekleştirilen “Eskişehir’in Yıldızları Parlıyor” projesi kapsamında; bilim, kültür, sanat ve spor dallarında, ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.

Gündem Yorum: 0 / 13 Haziran 2019 17:37
Gelecekten umutluyum
-A +A

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk bir sözünde “Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.” diyor. Şu salona baktığımızda bu sözün ne kadar anlamlı olduğunu çok iyi anlıyoruz” diyen Vali Özdemir Çakacak, konuşmasına şöyle devam etti: “Biz biliyoruz ki gençlik gelecek demektir, gençlik neredeyse gelecek oradadır ve gençliğe dayanmayan hiçbir şeyin geleceği de yoktur. Gençlik, gelecek gibi yeni olandır,  temiz olandır, öz olandır, umut ve heyecan verici olandır. Siz gençler, ülkemizin geleceği ve yarınlar adına umutlarımızsınız. Sporda, sanatta, edebiyatta, bilimde, felsefede… Hâsılı her alanda sizlerin başarı elde ettiğinizi görmek bizlerin en büyük mutluluğu ve gelecek adına ümidi olmaktadır.”
BAŞARMANIN MUTLULUĞU
İl Milli Eğitim Müdürü Cırıt de yaptığı konuşmada, “Okullarda sadece sınava hazırlanan çocuklar yetiştirmek değil, bir hedefi olan, hayatta bir şeyi başarmanın mutluluğunu içince hisseden ve bu başarısını da sadece kendisi ile sınırlandırmayıp, kendisini ailesine, iline okuluna ülkesine adamış çocuklarımızı bugün burada alkışlamanın mutluluğunu yaşamak için toplandık” dedi. Eskişehir Sanayi Odası olarak öğrencilerin ulusal ve uluslararası yarışmalarda gösterdiği başarılarla gurur duyduklarını dile getiren ESO Başkanı Kesikbaş ise programa sponsor olmaktan dolayı yaşadığı mutluluğu bildirdi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti