HAİNLER EMELLERİNE ULAŞAMAYACAK

15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişimi sonrası ilan edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak bir mesaj yayınladı. Vali Çakacak mesajında, Türkiye’yi bölmek isteyen hainlerin emellerine ulaşamayacağını söyledi.

Gündem Yorum: 0 / 13 Temmuz 2019 16:42
HAİNLER EMELLERİNE ULAŞAMAYACAK
-A +A

Türk milletinin 15 Temmuz günü destan yazdığını söyleyen Vali Özdemir Çakacak, “15 Temmuz; hür iradesini asla başkalarına teslim etmeyen, canını ve kanını mukaddes bildiği değerlere adamış olan, vatanını ve milletini canından aziz bilen, ölümü gözünde öldürmüş bir milletin tarihin altın sayfalarına yazdığı bir Demokrasi Destanı’dır. Bu destan nesilden nesile aktarılarak milletimizin hafızasında unutulmadan kalacaktır” dedi.
Aziz şehitlerimizi saygıyla anan Vali Çakacak, “Ülkemizin birlik, beraberlik ve bağımsızlığına yönelik 15 Temmuz darbe girişiminin ilk anlarından itibaren, açık ve net bir şekilde millî iradeden, meşru hükümetten ve demokrasiden yana tavır koyan Eskişehirli vatandaşlarıma ve aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum. 251 şehidimizi rahmetle yâd ediyorum. 2193 gazimize ve demokrasimiz için sokaklara dökülmüş vatandaşlarımıza minnetimi arz ediyorum” dedi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti