HAK ETTİĞİ CEZAYI ALMALI

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Haydar Urfalı, geçen gün Hızırbey İmam Hatip Ortaokulu müdürü tarafından darp edilen Öğretmen Mehmet Akkurt ile ilgili destek açıklaması yaptı. Yaşanan olaya tepki gösteren Urfalı, “Olay hakkında adli ve idari işlemler eksiksiz yapılmalı hak eden hak ettiği cezayı almalıdır” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 10 Kasım 2019 16:09
HAK ETTİĞİ CEZAYI ALMALI
-A +A

Darp edilen öğretmen Mehmet Akkurt’un da yer aldığı açıklamada Şube Başkanı Haydar Urfalı olay gününü anlattı. Urfalı, “Geçtiğimiz pazartesi günü Eskişehir’imizin büyük, önemli ve başarılı okullarından Hızırbey İmam Hatip Ortaokulu’nda Aziz Mahmut Hüdayi İmam Hatip Ortaokulu kadrosunda bulunan ancak kendi isteğiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Çocuk Evleri Sitesi’nde görevli olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni ve sendikamızın üyesi Mehmet Akkurt’un görevini yaparken yani Çocuk Evleri Sitesi’ne yeni gelen ve sorumluluğunda olan bir öğrencinin okula kayıt sürecinde öğretmenimizin hakarete ve şiddete uğraması ve darp edilmesiyle sonuçlanan bir olay meydana gelmiştir. Yaşanan bu şiddet ve darp olayının müsebbipleri ile şiddet ve darp olayına karışanları şiddetle kınıyoruz” dedi.
BASİTE İNDİRGENMEMELİ
Darp olayının hemen ardından öğretmenin emniyet birimlerine başvurarak şikayetçi olduğunu belirten Urfalı, “Olayla ilgili olarak sevk edildiği hastanede darp olayına bağlı olarak kendisine üç gün iş göremezlik raporu verilmiştir.Üzülerek görmekteyiz ki; öğretmenin yanında duruş sergilemeyi bir türlü beceremeyen, kurul toplantılarında öğretmenlere hakaret eden, mevzuat dışı uygulamalar yaparak öğretmene mobbing uygulamayı marifet sayan bazı kişi ve kurumlar tarafından yaşananlar basit ve adi bir olay görülmektedir. Bilakis, bir öğretmenimizin görevini yaparken görevinden dolayı şiddet görmesi ve darp edilmesi büyük ve önemli bir olaydır. Bu olayın basite indirgenmeden, üzeri örtülmeden, zamana bırakılmadan acilen ele alınmalı, incelenmeli, soruşturulmalı gerekli adli ve idari işlemler eksiksiz yapılmalı hak eden hak ettiği cezayı almalıdır. Bu konuda gerek İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze gerek Eskişehir Valiliğimize gerekse adli mercilerin gereğini yapacaklarına inanıyoruz” diye konuştu. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
OTOGARA AKIN ETTİLER

OTOGARA AKIN ETTİLER

00:19 2 Haziran 2020
DENETİMLERE DEVAM

DENETİMLERE DEVAM

00:24 2 Haziran 2020

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti