HEPİMİZE GÖREV DÜŞÜYOR

Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılıkla Mücadele Günü kapsamında Adalar Porsuk Mevkii’nde yapılan etkinlikte konuşan Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, uyuşturucu ile mücadele konusunda “Toplumun geneli etkili görev almalı” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 26 Haziran 2019 16:18
HEPİMİZE GÖREV DÜŞÜYOR
-A +A

İl Sağlık Müdürlüğü, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ve bazı sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle Adalar Porsuk Mevkii’nde Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılıkla Mücadele Günü nedeniyle birtakım etkinlikler yapıldı. Etkinliğe Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge ve birçok vatandaş katıldı.
ATEŞ ARTIK BÜYÜYOR
Etkinlikler öncesi kısa bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Avşarbey, “Dünyada her geçen gün artan uyuşturucu kullanımına dikkat çekmek için buradayız. Vatandaşlarımızın yoğun geldiği bu bölgede böyle bir etkinlik yapmak istedik. Ateş düştüğü yeri yakıyor ama bu ateş artık büyüyor ve toplumun her kesimini etkilemeye başladı. Uyuşturucu kullanımı her geçen gün yaş olarak düşüyor. Bizler mevcut durumun kötüye gitmemesi için topyekûn bir mücadele vermeye çalışıyoruz. Sadece kamu görevlilerinin yapacağı bir iş değil, toplumun geneli bu konuda etkili görev almalı” diye konuştu.
TEDAVİYE İSTEKLİ OLMALILAR
Uyuşturucuyla mücadelenin sadece emniyetin değil tüm sivil toplum kuruluşlarının ortak konusu olduğunu dile getiren İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge, “Buradaki en önemli nokta uyuşturucu kullanan insanların tedaviye istekli olmaları. Bu bağlamda da spor etkinliklerinin bizim için önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Bu sokak etkinlikleri ile kişilere ulaşıp birkaç kişi de olsa etkileyebilirsek en büyük kazancımız bu olacaktır” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan sunumda Narkotik Köpek Noro, kendisinden saklanan uyuşturucu maddesini buldu. Daha sonra Tepebaşı Belediyesi Eko Şov, gösteri yaptı. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti