HER TÜRLÜ ENERJİ ÇEVREYE ZARAR VERİR

Kendisinin termikçi olarak nitelendirilmesine tepki gösteren AK Partili Meclis Üyesi Murat Özcan, kendisinin termik santralci olmadığını fakat yenilenebilir enerjilerin de çevreye zararı olduğunu belirterek, “Yenilenebilir enerjilerinde çevreye zararı vardır” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 14 Haziran 2019 20:00
HER TÜRLÜ ENERJİ ÇEVREYE ZARAR VERİR
-A +A

Odunpazarı Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Kazım Kurt başkanlığında toplandı. Gündem dışı söz alan ve Eskişehir’e yapılması planlanan kömürlü termik santral konusuna değinen CHP’li Meclis Üyesi İbrahim Arslan, “Biz Sayın Murat Özcan’dan Alpu’ya yapılacak termik santrale karşıyız cümlelerini duyamadık. 28 Mart 2019 tarihinde bir televizyon kanalında Sayın Nabi Avcı çok net ifadelerle, ‘Bizim gündemimizde termik santral yoktur, bitmiştir’ ifadelerini seçimden önce vatandaşa şirin gözükmek için mi kullanmıştır ya da gerçekten karşı mıdır? Bugün Eskişehir’in sizden beklediği budur: Karşı mısınız yanında mısınız?” diye konuştu.
İbrahim Arslan’ın eleştirilerine yanıt veren AK Partili Meclis Üyesi Murat Özcan, “Biz tarımımıza çıkmazsak geleceğimize sahip çıkamayız. Su kaynaklarımıza sahip çıkmazsak geleceğimize sahip çıkamayız. Termik santral teknik olarak karşı çıkılacak bir şey değil. Bana rapor getirin bunu zedeleyecek bir şeyse ben buna karşıyım ama Odunpazarı Belediyesi’nin ışıkları yanmazsa, sanayide elektrikler yanmazsa o zaman derim nasıl yanacak bu ışıklar? Ben termikçi değilim. Bugün birçok termik santral eski teknolojiyle yapıldığı için kapatılması gerekiyor. Enerji üretimi hangi kaynaklara yaparsanız yapın çevreye zarar veren üretimdir. Doğalgazla çalışanlar termik santralden daha çok zarar veriyor. Bakın rüzgargüllerinin bile göçmen kuşlarına, arılara zarar verdiği ortaya çıkmıştır. Yenilenebilir enerjilerinde çevreye zararı vardır. Termik santraller çevreye zarar veren mekanizmalardır” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından tüm maddeler oy birliğiyle kabul edilirken, Odunpazarı Belediyesi’nin Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası (SODEMSEN)’e kurucu üye olması maddesi AK Partililerin ret oyu vermesinden kaynaklı oy çokluğuyla kabul edildi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
MİNİBÜSE ZAM YOLDA

MİNİBÜSE ZAM YOLDA

17:18 16 Eylül 2019
ANNELERE DESTEK

ANNELERE DESTEK

15:11 16 Eylül 2019

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti