HER VATANDAŞ SANDIĞA GİTMELİ

Gündem Yorum: 0 / 13 Şubat 2019 19:31
HER VATANDAŞ SANDIĞA GİTMELİ
-A +A

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Türk Kadınlar Birliği üyeleriyle bir araya geldi. Her vatandaşın sandığa gitmesi çağrısında bulunan Başkan Kurt, Eskişehir’e sahip çıkmalarını istedi.
Odunpazarı Belediyesi’nin kültür sanat alanında da Türkiye’de önde gelen çalışmalar yaptığını belirten Başkan Kazım Kurt,  “Hem festivallerimizin hem de sergilerimizin sanat dergilerinde, kültür dergilerinde ön plana çıktığını görüyoruz. Bunları sürdürmek bizim elimizde bununda desteği sizin elinizde sadece oy vermeniz değil, etrafınızda oy vermeyenleri de ikna etmeniz gerekiyor. Sandığa gitmek istemeyenleri sandığa yöneltmeniz lazım.  Çünkü her mahallede ciddi anlamda sandığa gitmeyen insan var. Sandığa gitmemek bir görevi yerine getirmemek anlamına geliyor. Belki protesto anlamında kullanıyor ama biz bunu artık protestoyla ya da kişisel değerlendirmelerle Türkiye’ye ve Eskişehir’e zarar gelmesini istemiyoruz.  Biz sandığa az gittiğimiz zaman karşı taraf daha az oyla seçimi kazanıyor. O nedenle sandığa gidelim, oy kullanıp oyları da bizlere attırmayı sağlayalım” diye konuştu.
Başkan Kurt,  kadınların sosyalleşmesine yönelik önemli adımlar attıklarını belirterek, “Aynı zamanda orada ürettiklerini satarak aile bütçesine ya da kendi bütçesine de çok küçük katkılar sunmasına yol açtık. Bir Kadın Girişimi Kooporatifi kurup, oradaki çalışanlarla birlikte Eskişehir’de kadının adını söyletmeye çalıştık. Kadının var olduğunu hissettirmeye çalıştık” dedi.

TARIMI YAŞATMALIYIZ
Başkan Kurt daha sonra Odunpazarı Ziraat Odası’nı Başkanı Hüseyin Şen ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi. Odunpazarı Belediyesi olarak tarımı ve üreticiyi ayakta tutacak projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Kurt, “Solucan Gübresi Üretim Tesisi, Kapama Vişne Projesi, Arıköy Projesi sadece bir kaçı” dedi. Başkan Kurt, Gökmeydan Mahallesi’nde yaşayan çok sayıda Yahnikapanlı vatandaşla bir araya gelerek taleplerini dinledi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
UĞUR TEPE VATANDAŞI DİNLEDİ

UĞUR TEPE VATANDAŞI DİNLEDİ

19:17 - 20 Ağustos 2019
Gündem
KUCAKLAŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ

KUCAKLAŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ

19:16 - 20 Ağustos 2019
Gündem
DOSTLUĞUMUZ BÜYÜYECEK

DOSTLUĞUMUZ BÜYÜYECEK

19:16 - 20 Ağustos 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti