HİZMET ETMEK İÇİN GELDİK

Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, “Hocam Büyükşehir Belediye Başkanımız oldu. Bundan sonra o Eskişehir için, biz kendi ilçemiz için uyum içinde çalışacağız. Hocamız bu işin profesyoneli” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 17 Nisan 2019 17:31
HİZMET ETMEK İÇİN GELDİK
-A +A

Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, ES TV Genel Yayın Yönetmeni Ali Baş’ın sunduğu Haber Masası programının konuğu oldu. Bıyık’ın makamından ES TV’de canlı olarak yayınlanan programda seçim sonuçlarından, yapılması planlanan projelere, çok sayıda konuya değinildi. 31 Mart yerel seçimlerini değerlendiren Bıyık, “İlçemizde seçim süreci biraz yorucu geçti ama özellikle seçimin sonuçlandığı gece daha yoğun geçti. Sonuçlar elimize gelmeye başladıktan sonra devamlı biz seçimi önde götürdük. Son bir sandığımız vardı. Orada sandık kurulu başkanımızın bir rahatsızlığından dolayı sandığımız gece geç saatte geldi. 8 oy farkıyla sandıklarımızı kapattık. Cumhuriyet Halk Partisi’nin itirazları oldu. Bu itirazlar sonrasında mazbatamızı aldık. Bir hafta çekişmeli gitti. Bu da tansiyonu yükseltti, gergin bir bekleyiş oldu. Biz sonucun değişeceğini zannetmiyorduk. Sadece mazbata alma süremiz birkaç gün oldu. Mazbatamızı aldık, devir teslimimizi yaptık. Genel Başkanımızı, divan üyelerimizi ziyaret ettik” dedi. Seçim sonuçlarına itiraz etmediklerini kaydeden Bıyık, “İtiraz edeceğimiz bir durumumuz yoktu. Biz de belediye meclis üyeliklerinde yaklaşık 170 civarında bir oy farkıyla öndeydi. Sandıktan ne çıkıyorsa biz kabulümüzdür dedik” ifadelerini kullandı.
HOCAMIZ İŞİN PROFESYONELİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile aralarındaki ilişkiden bahseden Bıyık, “Siyaset yaptığımız ya da ocak başkanlığı yaptığımız dönemler içerisinde Yılmaz Hocamla görüşüyorduk. Son bir hafta içerisinde bizim de istemediğimiz, bir takım tansiyonun yükselmesiyle gerginlikler oldu. Hocamız bu işin profesyoneli. Biz burada kan davası güdecek değiliz. Memlekette siyaset dediğimiz olay, iki ay içerisinde insanlar propagandayı yapar. Her aday çıkar der ki ben iddialıyım, iyisini yapacağım. Biz de çıktık, daha iyisini yapacağız diye. Bugün bu koltuk bize nasip oldu. siyaset o günden itibaren bitti. Biz mazbatamızı aldık, koltuğumuza oturduk. Hocam da Büyükşehir Belediye Başkanımız oldu. Bundan sonra o Eskişehir için, biz kendi ilçemiz için uyum içinde çalışacağız. Belediye Meclis Üyelerinden Cumhuriyet Halk Partisi’nin sayısı bizden fazla. Burada da Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak iki tane üyesi olarak iki tane üyemizi biz ilçemizden gönderiyoruz. Onlar da hem Cumhuriyet Halk Partisinin mensubu olarak memleketimize hayırlı bir iş için mücadele vereceklerdir. Buraya bir yatırım gelmesi, bir hizmetin gelmesinde başı çekecekler” ifadelerini kullandı.
Bıyık sözlerini şöyle noktaladı: “Bizim ailemiz ülkücü. Biz ideolojik bir yapının içerisinden geldik. Adım adım basamakları da çıktık. Biz teşkilatçı insanız. Bizim büyüklerimiz, bağlı olduğumuz birimlerimiz ve genel Başkanımız neyi takdir ederse biz orada oluruz. Vatandaşımız neyi takdir eder bilmiyoruz, yarının neyi getireceğini bilmiyoruz. Biz sadece bize verilen vazifeyi başarılı bir şekilde tamamlayıp o son günü bekleyen insanlarız. Yaklaşık 2-3 ay bizler siyaset yaptık. Diğer adaylarımızdan daha iddialıyız dedik. Vatandaşımız bu sonucu uygun gördü. Bizler bu memlekete hizmet etmek için geldik. Biz de bu ilçeyi bir adım öteye götürebilir miyiz,bir taş dikebilir miyiz ve belediye başkanlığımız sonucunda vatandaşımız bir ‘Allah razı olsun’ diyorsa bizim için ne mutlu. Bütün belediye başkanlarımıza ve devletimize seçim sonuçları hayırlı olsun.” HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti