HİZMET ÜRETEN BELEDİYE

Gündem Yorum: 0 / 16 Nisan 2019 20:12
HİZMET ÜRETEN BELEDİYE
-A +A

Erdoğan Aydoğmuş Başkanlığında toplanan Tepebaşı Belediyesi Meclisi’nde 2018 Yılı Faaliyet Raporu, AK Parti Gurubunun çekimser oy kullanmasıyla oy birliğiyle kabul edildi.
Tepebaşı Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantılarının 2’inci birleşimini gerçekleştirdi. Erdoğan Aydoğmuş başkanlığında toplanan mecliste 2018 Başkanlık Faaliyet Raporu görüşüldü. 2018 faaliyet raporunu eleştiren AK Parti Grubu adına söz alan Orhan Durmuş, “Hazırlanan 2018 Yılı Faaliyet Raporu’nda belirtilen belediye faaliyetlerinin, Tepebaşı Belediyesi sorumluluk alanında yaşayan vatandaşlarımızın, beklentilerini karşılayamadığını, üzülerek ifade etmek istiyorum. Ancak, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin gerçekliğine uygun olarak davranmak adına ve daha verimli, daha güzel hizmetler yapılmasının önünü açmak adına, AK Parti Grubu olarak çekimser oyu vereceğimizi ifade etmek istiyorum” diye konuştu.
CHP Grubu adına söz alan Turgut Doğandor ise emeği geçen tüm belediye çalışanları ve Başkan Ahmet Ataç’a teşekkür ederek, “Vizyonunu bireye saygılı, yaşam kalitesi yüksek, yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde sürdürülebilir örnek ve önder bir yerleşim yeri olmak; misyonunda hizmet üreten ve alanların ihtiyaçlarını ayırım gözetmeksizin karşılayan sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışıyla kaliteli ve çevreye duyarlı, çağdaş, şeffaf ve sağlıklı sürdürülebilir bir kentsel yaşam olanağı sunmak olarak belirleyen Tepebaşı Belediyemiz 91 mahallesiyle hizmet götürülmeye çalışılan bir geniş alanı kapsamaktadır. Belediyemiz geçtiğimiz 2015-2019 5 yıllık döneminde kent halkıyla bütünleşerek, kent halkının sadece yol ihtiyacını, çöplerinin temizlenmesini, onlara bir miktar yeşil alan sunulması gibi değerlendirmeyip halkla birleşmeyi kendisine ilke edinen bir belediyecilik anlayışı sergilemektedir ve o şekilde de hizmetlerine devam etmektedir” ifadelerini kullandı.
2018 Yılı Faaliyet Raporu AK Parti Gurubunun çekimser oy kullanması ile oy birliği ile kabul edildi. Öte yanda Eyüp Yılmaz, AK Parti meclis üyeliğinden istifa ederek, Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyeliğine geçtiğini meclise bildirdi. Ali Osman Görgen

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti