İYİ Kİ DOĞDUN HACI MURAT

Gündem Yorum: 0 / 13 Şubat 2019 19:31
İYİ Kİ DOĞDUN HACI MURAT
-A +A

Bir grup klasik otomobil tutkunu, Tofaş tarafından 12 Şubat 1971'de üretimine başlanan ve adını Bursa'nın Osmanlı'ya başkentlik yaptığı dönemde hüküm süren Sultan 1. Murad'dan alan "Murat 124" marka otomobillerinin 48'inci "yaş gününü" pasta keserek kutladı.
Odunpazarı ilçesindeki tarihi Odunpazarı evlerinin bulunduğu yerleşkede bir araya gelen, halk arasındaki adıyla "Hacı Murat" sevdalıları, her yıl olduğu gibi 48 yaşına giren otomobilleri için pasta kesti. Yaklaşık yarım asırdır kendisine adeta arkadaşlık eden Murat 124 marka otomobiliyle kutlamaya gelen 62 yaşındaki Recep Gürlü, otomobillerine hissettikleri sevginin tarifsiz olduğunu söyledi.
Gürlü, her yıl 12 Şubat'ta klasik otomobil tutkunlarıyla bir araya geldiklerini belirterek, "Bu yıl bir gün rötarlı kutladık. Hacı Muratlar bizim arkadaşımız olduğu için doğum gününü kutlamamak olmaz. Bir araya gelir, pastamızı keser, otomobillerimizi birbirine kavuştururuz. Bu da bizim eğlencemiz. Buradan tüm Türkiye'deki Hacı Murat sahiplerinin doğum gününü kutluyorum. Temennim bu organizasyonların Türkiye'de fazlalaşması." dedi.
Eskişehir'de yaşayan 82 yaşındaki klasik otomobil tutkunu Ali Cengiz Saygaç da Murat 124 marka otomobilinin doğum gününü her yıl kutladıklarını anlattı.
Bu aracı 36 yıldır kullandığını dile getiren Saygaç, "Türkiye'yi onunla gezdim. Hiçbir sorun yaşatmadı bana. Bu araçların sahiplerine rica ediyorum, arabalarına iyi baksınlar. Ailem de benimle aynı fikirde. Bu araçtan aldığım keyfi hiçbirinde bulamam." diye konuştu. AA


Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
UĞUR TEPE VATANDAŞI DİNLEDİ

UĞUR TEPE VATANDAŞI DİNLEDİ

19:17 - 20 Ağustos 2019
Gündem
KUCAKLAŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ

KUCAKLAŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ

19:16 - 20 Ağustos 2019
Gündem
DOSTLUĞUMUZ BÜYÜYECEK

DOSTLUĞUMUZ BÜYÜYECEK

19:16 - 20 Ağustos 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti