JANDARMA TEŞKİLATI 180 YAŞINDA

Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 180’inci yıldönümü nedenyle İl Jandarma Komutanlığında tören düzenlendi. Törende konuşan İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen, teşkilatın Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olduğunu söyledi.

Gündem Yorum: 0 / 14 Haziran 2019 18:46
JANDARMA TEŞKİLATI 180 YAŞINDA
-A +A

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşan Vali Özdemir Çakacak, “Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için çalışan, suç ve suçlularla mücadelede dünya çapında örnek olan Jandarma Teşkilatımız, görevini fedakârca yerine getirmesiyle halkımızın güvenlik kuvvetlerimize olan güvenini artırmaktadır” dedi.
İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen ise, “Başarılarla dolu 180 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması; milletimizin huzur ve güvenliğiyle, kamu güvenliğinin sağlanması yönündeki hizmetleriyle yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuştur. Bundan sonra da milletimizin bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak ve daha da güçlendirmek arzusunda jandarma üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan topraklarımız üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin haklı gururu ve teminatı olmuştur” ifadelerini kullandı.
ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Konuşmaların ardından düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Akabinde ise jandarma arama kurtarma ve iz sürme köpekleriyle gösteri tatbikatı düzenlendi. Tatbikatın ardından, Şehit Savaş Kubaş Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu halk oyunu gösterisi sergilendi. Jandarma Teşkilatı’nın 180’inci Kuruluş yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen töreneVali Özdemir Çakacak, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen, Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ve ilgililer katıldı. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti