KADINLARA ÖZEL PAZAR

Tepebaşı Belediyesi tarafından kurulan Kadın Üretici Ürün Satış Noktasının açılış gerçekleşti. Batıkent Belde Evi yanına kurulan satış noktasından 30 kadın stant açtı. Kadınlar her cumartesi kendi el emekleriyle yaptıkları ve ürettiklerini burada satacak.

Yaşam Yorum: 0 / 13 Temmuz 2019 16:46
KADINLARA ÖZEL PAZAR
-A +A

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, kadın Üretim pazarının çoğu ilde olduğunu belirterek pazara birçok köyden katılım olduğunu söyledi. Kızılinler, Çukurhisar, Uludere, Uluönder, Sakintepe, Yukarısöğütönü, Çalkara, Satılmışoğlu, Keskin, Ertuğrulgazi, Cumhuriyet yerlerden kadınların geldiğini söyleyen Başkan Ataç, “Buradan eliniz boş gitmeyin. Siftahınızı yapın para kazanın o şekilde evinize dönün. Buranın amacı budur. Burada bulunmanın bazı kuralları var. Burada kadınlarımız evin bahçesinde veya evinde ürettiği ürün dışında ürün satamaz. Dışarıdan alıp burada satınca işin şekli değişir. Dışarıdan almak yok. İşin ana noktalarından bir tanesi. Çünkü buraya gelecek insanlar burada sizin saf katkısız üreteceğiniz ürünü almaya gelecek. Hanımeli Sokağında nasıl erkek satıcı yok, burada da olmayacak. Çünkü burası kadın üretim pazarı olarak hayata geçti. Bereketi bol olsun. Eskişehir’e örnek olacak” ifadelerini kullandı.
UĞRAK YERİ OLACAK                                                 
Tepebaşı bölgesinde yaşayanların çok şanslı olduğunu vurgulayan CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, “Ben her zaman söylüyorum. Eskişehir’de Tepebaşı bölgesinde yaşayanlar çok şanslılar. Özellikle kadınlar. Tepebaşı bölgesi her zaman hızlı ilerliyor. Yenilikçi hizmetler sürekli işleve sokuyor. Burası Eskişehir için çok önemli. Aldığımız her gıdadan şüpheleniyoruz. Şimdi köy yumurtası, köy yoğurdu arıyoruz. Burası son derece önemli bir yer. Temiz ve güvenilir gıda alacakların uğrak yeri olacak. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. İnşallah hem Eskişehirlilerin hizmet alacağı hem de kadınlarımızın el emeklerini satacakları bir yer olacak” dedi.
EL EMEĞİ GÖZ NURU                                   
Emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan CHP Milletvekili Utku Çakırözer, “Tek tek stantları gezdim. Hepsi el emeği göz nuru. Değişik şehirlerde görüp öykündüğüm pazardan biriydi bu pazar. Tüm Eskişehirlilerin ayağı alışsın buraya. Siz kadınların hakkı ödenmez. Ben de her hafta fırsat buldukça yanınızda olacağım. Siz doğal ürünlerinizi üretin bizler her daim yanınızda olacağız” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti