Kadınlarımızın yanındayız

Mihalıççık ilçesinde 7 kadın biraraya gelerek, ilçenin ilk ve tek kadın kooperatifini kurdular. Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, “Mihalıççık Belediyesi olarak kadınların üretimdeki payını artırmak ve ekonomik kazanç elde etmelerini sağlamak için her zaman yanlarında olacağız” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 30 Haziran 2020 15:23
Kadınlarımızın yanındayız
-A +A

Mihalıççık ilçesinde yaşayan 7 emekçi kadın, ilçede kadınlara istihdam alanı yaratılması amacıyla bir araya gelerek yürüttüğü çalışmalar sonucu bir kadın kooperatifine ihtiyaç olduğuna karar verdi.Birçok kadının emeğiyle hazırlanan ürünlerin kooperatif bünyesinde satılması için hazırlıklar tamamlanırken, kooperatifin kurulması için kadınlar resmi başvurularını tamamladı. Mihalıççık Kadın Kalkınma ve Girişim Kooperatifi ismiyle kurulan kooperatifin kurucuları ilk ziyaretlerini Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum’a yaptılar.
İLÇEMİZİN YEREL DEĞERLERİNİ ÖNE ÇIKARACAĞIZ
Mihalıççık Kadın Kooperatifi Başkanı Rümeysa Uysal, “Yedi kadınla başladıkları kooperatif çalışmalarının, kısa bir sürede çok sayıda kadının desteği ile tamamlayarak ilçemize bir kadın kooperatifi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kooperatifin öncelikli amacının ilçemizde var olan değerleri öne çıkararak kadınlarımıza istihdam alanı yaratmak ve kendi ekonomik özgürlüklerini sağlamak” dedi. Kooperatif bünyesinde çalışacak ve destek veren kadınların tümünün ev emekçisi olacağını belirten Uysal, kooperatifin kurulmasında kendilerine öncülük ederek her türlü desteği sağlayan Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum’a teşekkür etti.
KADIN GİRİŞİMCİLERİN YANINDAYIZ
Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum ise, “Mihalıççık ilçesinin Türkiye’nin en güzel yerinde olmasına rağmen, mahrumiyet özelliğine sahip ilçemizdeki kadınlarımızın ve bölgemizin eksikliklerini çok iyi biliyorum. Bölgede kadın istihdamının artırılması ve kadının daha üretken hale getirilmesi kurduğunuz'Mihalıççık Kadın Kalkınma ve Girişim Kooperatifi' ilçemize ve tüm kadınlarımıza hayırlı olsun. Mihalıççık Belediyesi olarak kadınların üretimdeki payını artırmak ve ekonomik kazanç elde etmelerini sağlamak için her zaman yanlarında olacağız.Hep birlikte daha çok üreteceğiz” dedi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti