KARACAOĞLAN TÜRKÜLERİ’NDE BULUŞTULAR

Odunpazarı Belediyesi Halk Müziği Korosu verdiği Karacaoğlan Türküleri Konseri ile dinleyenleri mest etti. Odunpazarı Belediyesi Halk Müziği Korosu, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) konser verdi. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve çok sayıda vatandaşın katıldığı konserde Koro, aşık edebiyatının en önemli isimlerinden Karacaoğlan’ın türkülerini seslendirdi.

Gündem Yorum: 0 / 13 Ocak 2019 15:39
KARACAOĞLAN TÜRKÜLERİ’NDE BULUŞTULAR
-A +A

Şefliğini Kenan Pekgöz’ün yaptığı ‘Halk Müziği Koro Konseri’ne Mehmet Sezai Öztürk konuk sanatçı olarak katıldı. Türk Halk Müziği ve Karacağolan sevdalılarının mest olduğu konserde Halk Müziği Korosu Gönül Gurbet Ele Varma, Ela Gözlüm Ben Bu Elden Gidersem, Gönlüm Ataşlara Yandı Gidiyor, Gurbette Ömrüm Geçecek, Şu Yüce Dağların Karı Erdi isimli türküleri seslendirirken, solist Reyhan Akdolu Yeşil Başlı Gövel Ördek türküsünü söyledi. Solistler Serap Bal, Gülcan Sağlar, Gökşen Karaçay ise Ali Sultan ve Nida Tüfekçi tarafından derlenen Bağlandı Yollarım Kaldım Çaresiz, Esti Seher Yeli Döküldü Seller ve Haydar Kutluer tarafından derlenen Bizim Pencereler Ele Karşıdır adlı türküleri icra etti.
Konser sonun konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, sanata sonuna kadar sahip çıkacaklarını söyledi. Sanatçı müsveddesi diyenlere inat yeni sanatçılar yetiştirmeye devam edeceklerini kaydeden Başkan Kurt, “Önümüzdeki ve ondan sonraki 5 yıl Odunpazarı sanatın merkezi olacak. Herkese direneceğiz. Bunu bugün bir kez daha gördüm” dedi. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti