KAYIT HEYECANI BAŞLIYOR

Tepebaşı Belediyesi, her yıl on binlerce kişinin faydalandığı Gençlik Merkezleri ile gençlerin gelişimine destek olmayı ve geleceklerine katkı sağlamayı sürdürüyor. 3 farklı noktada hizmet veren Gençlik Merkezlerinin 2019 Güz Dönemi Kurs Kayıtları ise, 28 ve 29 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Kültür-Sanat Yorum: 0 / 25 Eylül 2019 18:15
KAYIT HEYECANI BAŞLIYOR
-A +A

Gerek ulusal gerekse uluslararası arenalarda birbirinden önemli başarıya imza atan Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri, Eskişehirli gençlerin yoğun ilgisini görmeye devam ediyor. Gerçekleştirdiği etkinliklerle ve eğitimlerle adından sıkça söz ettiren Gençlik Merkezlerinde verilen eğitimlere her yıl olduğu gibi bu yıl da gençlerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından 2019 yılının güz döneminde, gençlik eğitiminin yanı sıra ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik okula destek eğitimleri ile birlikte toplam 55 farklı branşta 89 kurs açılacak. Bu kursların kayıt işlemleri ise, 28 Eylül 2019 Cumartesi günü saat 13:00'te Sütlüce Mahallesi’nde bulunan 2 Eylül Gençlik Merkezi’nde ve 29 Eylül 2019 Pazar günü saat 12:00'de de Yenibağlar Mahallesi’nde yer alan 19 Mayıs Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

17-30 yaş arasındaki gençlerin ücretsiz olarak kayıt olabileceği kurslardan toplamda 2 bin 56 kursiyer faydalanabilecek. Kayıtların ardından kurslar 1 Ekim’de, Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs, 29 Ekim ve 2 Eylül Gençlik Merkezlerinde başlayacak. Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri'nde güz döneminde açılacak kurslar arasında, self defans, diksiyon, yaratıcı yazarlık, temel bateri eğitimi, sabundan çiçek yapım atölyesi, öykü yazarlığı, Almanca A1, fotoğrafçılık, yabancılar için Türkçe eğitimi, işaret dili, veganizm ve hayvan hakları atölyesi, Rusça A1, bağlama, meze atölyesi, tango, Fransızca A1, İngilizce, İngilizce grammer speaking, keman, ebru sanatı, temel oyunculuk, doğaçlama tiyatro, salsa, autocad, gitar, wing tzun, ardunio ve robotik, ardunio ve appinventor, oyunculuk 101, fitness – pilates, senaryo-kurgu tasarım atölyesi, mutfak ve kültür, solid works, yoga, finansal okuryazarlık, bitki yetiştiriciliği, halk oyunları, mutfak atölyesi, fiziksel tiyatro, uygulamalı tiyatro, beden performansı, masa tenisi, bireyler için finansal bilinç, ebeveyn ve bilgi güvenliği, mobil fotoğrafçılık eğitimi, sosyal medya okuryazarlığı, dijital okuryazarlık, bilgisayar okuryazarlığı, uygulamalı temel finans, web tasarımı, ortaokul Matematik ile İngilizce ve lise Matematik eğitimleri yer alıyor.

Kurs kayıtları sırasında sivil toplum kuruluşları da açtıkları stantlar ile kendilerini tanıtıp, gençleri gönüllü olmaya teşvik edecek. EURODESK, Kuluçka Merkezi, Tepebaşı Gençlik Meclisi ve yaklaşık 12 sivil toplum kuruluşu kurs kayıtları sırasında bilgilendirme masası açacak ve gençleri gönüllü olmaya teşvik edecek. Stant açacak sivil toplum kuruluşlarından; TOY Gençlik Derneği, Oyungen Eskişehir, Belki De Sensin, TOG, TEMA, SGDD, İKGV, AKUT, ÇYDD, LÖSEV, TEGV ve -25 Derneği de açacağı stantlarda bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirilecek.

Ortaokul ve lise öğrencilerine destek menüleri
Öte yandan 2 Eylül Gençlik Merkezi’nde Güz Dönemi Kursları kapsamında Ortaokul ve Lise Destek Eğitimleri de düzenlenecek. Ortaokul öğrencilerine yönelik hazırlanan destek menüsünde; 5,6,7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik Matematik ve İngilizce kursları yer alırken, lise öğrencilerine yönelik hazırlanan destek menüsünde ise 9’uncu sınıf öğrencilerine Matematik ve İngilizce, 10 ve 11’inci sınıf öğrencilerine de Fen Bilimleri, Matematik ve İngilizce kursları bulunuyor. Ayrıca hem ortaokul hem de lise öğrencilerinin başvurabileceği ve tek günlük düzenlenecek sanatsal menüde; Görsel Sanatlar Atölyesi, Kurmaca ve Masal Atölyesi, Yaratıcı Drama Atölyesi ile Dans ve Pantomim Atölyesi yer alıyor.

Kayıt yaptıracak gençler dikkat
Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, kurslara kayıt yaptıracak gençlere bir takım kuralları da hatırlattı. Yetkililer, “Kurslarımıza sadece 17-30 yaş arası gençler başvurabilmektedir. Merkezlerde yer alan kurslardan sadece 1’ine kaydolabilirsiniz. 1 kurs yanında sadece +1 kurslar başlığındaki kursları alabilirsiniz. Kurs sonunda sertifika değil katılım belgesi veriyoruz. Bilgisayar ile alakalı derslerde ise kendi bilgisayarınızı, enstrüman derslerinde kendi enstrümanınızı getirmeniz gerekecektir” ifadelerini kullandı.
 Ayrıca Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, Gençlik Merkezleri 2019 Güz Dönemi Kursları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenlerin, 0 (222) 323 85 35 numaralı telefondan ilgililere ulaşabileceklerini bildirdi.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti