KEYFİ DAVRANILDI

KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, Anadolu Üniversitesi akademisyenleri Barış Işık ve Melike Belkıs Aydın’ın sözleşmelerinin yenilenmemesiyle Adalar’da sendika üyeleriyle birlikte basın açıklaması yaptı.

Gündem Yorum: 0 / 9 Ekim 2019 18:17
KEYFİ DAVRANILDI
-A +A

. “Anadolu Üniversitesi’nde İki akademisyenin hukuksuzca işlerinden edilmesi kabul edilemez” diyen Gezen, “Aynı zamanda Eğitim Sen Şube yürütme kurulu üyesi olan arkadaşlarımız keyfi ve hukuksuz bir biçimde sözleşmeleri yenilenmeyerek işlerinden edilmiş, yerlerine ise hiçbir uzmanlığı olmayan, İlahiyat fakültesinden isimler atanmıştır” dedi.
Özgür bilimin yapılabilmesi için iş güvencesinin şart olduğunu vurgulayan Gezen, “Bu anlayışa uymayan, eşit, Özgür, emekten yana bir dünya için, toplum yararına bilgisini seferber eden arkadaşlarımıza yönelik bu saldırı aynı zamanda özgür bilime, akademik özgürlüğe, eleştirel düşünceye yönelik bir saldırıdır” dedi. HM

BARO’DAN TEPKİ
Diğer yandan Eskişehir Baro Başkanlığı tarafından Hukuk Fakültesi’ndeki öğretim üyelerinin sözleşmelerinin yenilenmemesi nedeniyle yazılı bir açıklama yapıldı. Eskişehir Barosu açıklamada, “Haklarında bir mahkumiyet kararı olmadan yada idari bir soruşturma var ise de soruşturmaya ilişkin ilgilinin savunması alınmadan, akademisyenlerin sözleşmelerinin feshedilmesi ve arkasından başka akademisyenlerin de aynı akıbete maruz kalacağı intibasının uyandırılması hukukçu yetiştiren bir fakültenin yapmaması gereken bir idari tasarruf biçimidir” dedi.


Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti