KOCA BİR ŞEHİR AĞLIYOR!

Teknik direktör Fuat Çapa, “Oyuncularım Afyonspor maçından sonra ağladılar. Çünkü onlar başarılı olmak isteyen bir oyuncu grubu. İzleyenler o gün sadece futbolcuların ağladıklarını gördüler ama gerçekte koca bir şehir ağlıyor. İnsanlar asıl bunu görmeliler. Burada bir şehir, bir camia ağlıyor” dedi.

Spor Yorum: 0 / 8 Aralık 2018 01:36
KOCA BİR ŞEHİR AĞLIYOR!
-A +A

Transfer tahtasının konusunda ise karamsar olan deneyimli teknik adam, “Gördüğüm kadarıyla transfer yasağının kalkması pek mümkün gözükmüyor. İmza vermesi gerekenlerin inisiyatifine kalmış durumda diyebilirim. Alacakları vardır doğrudur. Ancak Eskişehirspor düzlüğe çıkmadan alacaklarını alamayacaklarını da bilmeliler. Eskişehirspor daha kötüye giderse o onlarda paralarını alamayacaklar.”
 
 
Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, birkez daha Eskişehirspor gerçeklerini gözler önüne serdi. Geçtiğimiz gün Bengü Türk ekranlarında Spor Saati programına telefon bağlantısı ile katılan Çapa, Eskişehirspor sevdalısı Pelin Koç'un sorularını yanıtladı.
ELEŞTİRİLERİ SAYGI İLE KARŞILIYORUM
Eskişehirspor’un durumu ile ilgili attığı mesajlar yüzünden olumlu veya olumsuz birçok eleştiri aldığını belirten Çapa, "Kulübün son durumunu sosyal medya hesabımdan duyuruyorum. Eleştiriler de alıyorum. Saygı ile karşılıyorum. Bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ve herkeste kendi görüşüne göre yorum yapıyor. Bazı konuların içeride kalması gerektiğini bizde biliyoruz. Ben sadece yaşadıklarımı anlatıyorum. Ben Türkiye'de ilk defa görev yapmıyorum. Bugüne kadar sadece yaptığımız işlerle gündeme gelmiştik ancak Eskişehirspor'da maalesef böyle olmadı.”
O DESTEKLER GELMESEYDİ, BELKİ MAÇLARA ÇIKAMAZDIK
Eskişehirspor’da takımdan çok kulübün sorunlarıyla da ilgilendiğini aktaran Çapa, “Bende sabah tesislere girip akşama kadar sadece işimi yapmak isterim. Ancak içerisinde bulunduğumuz şartlar böyle bir durum için elverişli değil. Eskişehir halkı neler yaşadığımızı biliyor. Diğer illerde yaşayan insanlar da bu şekilde haberdar oluyor. Ben o twiti attıktan sonra nefes almaya başladık diyebilirim. O günden sonra gelen destekler sayesinde bugünlere gelebildik. O destekler gelmeseydi belki de maçlara çıkamayacaktık.”
BUNLARI YAŞAMAK BİZİ ÜZÜYOR
Eskişehirspor’un bugün içinde bulunduğu durumun üzücü olduğunu da aktaran teknik adam, “Oyuncularım Afyonspor maçından sonra ağladılar. Çünkü onlar başarılı olmak isteyen bir oyuncu grubu. İzleyenler o gün sadece futbolcuların ağladıklarını gördüler ama gerçekte koca bir şehir ağlıyor. İnsanlar asıl bunu görmeliler. Burada bir şehir, bir camia ağlıyor. Bu görünmeyen taraf ve çok fazla konuşulmuyor. Bunları yaşamak bizi üzüyor ama bu yeni bir şey değil.”
ESKİŞEHİRSPOR KÖTÜYE GİDERSE ALACAKLARINI ALAMAZLAR
Devre arasında transfer yasağının durumun ne olacağı sorusuna da cevap veren Çapa, bu konuda umudunun olmadığını belirterek, “Gördüğüm kadarıyla transfer yasağının açılması pek mümkün gözükmüyor. İmza vermesi gerekenlerin inisiyatifine kalmış durumda diyebilirim. Alacakları vardır doğrudur. Ancak Eskişehirspor düzlüğe çıkmadan alacaklarını alamayacaklarını da bilmeliler. Eskişehirspor daha kötüye giderse o onlarda paralarını alamayacaklar” dedi.
KAMPANYALAR SAYESİNDE AYAKTAYIZ
Kulübün yaşaması için gerçekleştirilen kampanyaları da değerlendiren Çapa, “Yapılan kampanyalar bu kulübün devam edebilmesi adına düzenlenmiş kampanyalar. Altyapı takımlarının deplasmanlara gidebilmesi, günlük ihtiyaçların karşılanması, bazı küçük ödemelerin yapılması hep bu projeler sayesinde gerçekleşiyor. Bundan 1-2 ay öncesine kadar tesislerde yeme içme problemleri yaşıyorduk. Bu sıkıntıları bu kampanyalar ile şimdilik aşabilmiş durumdayız. Bu camia bambaşka bir camia. Eskişehirspor Türk futbolunda olmak zorunda. Bütün futbolseverlerin bu konuda daha duyarlı olması gerekiyor.”
FIRSATA DÖNÜŞTÜRMEYE ÇALIŞIYORUZ
Transfer tahtasının açılması halinde mevcut oyuncuların ne olacağı konusuna da net bir şekilde cevap eren Çapa, “Transfer yasağımız kalkarsa şu an görev alan oyuncular arka plana itilmeyecek. Kimse böyle düşünmesin. Bu oyuncular ile sonuna kadar devam edeceğiz. Tam tersine şu an performanslarından, çabalarından ve gelişimlerinden memnunum. Eskişehirspor'un yaşadığı süreç belki de Türk futboluna bir örnek olacak. Bu olumsuz tabloyu da altyapıdan gelen oyuncuların ne kadar iyi olduğunu piyasaya gösterebilmek adına bir fırsata dönüştürmeye çalışıyoruz" dedi.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti