KOCA ÇINARLARDAN ATATÜRK’E VEFA

Gündem Yorum: 0 / 10 Kasım 2019 18:05
KOCA ÇINARLARDAN ATATÜRK’E VEFA
-A +A

Odunpazarı Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81’inci yıl dönümünde düzenlediği çeşitli etkinlik ve programlarla andı. Anma programları kapsamında Emek Mahallesi’nde bulunan Koca Çınar Yaşam Merkezi’nde bir anma etkinliği düzenledi.
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Koca Çınar Yaşam Merkezi müdavimleri tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da katıldı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anan koca çınarlar, programda duygusal anlar yaşadı. 
Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunan Koca Çınarlar, saygı duruşunun ardından hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudu. Odunpazarı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Atatürk’ü anmak için hazırlanan videoyu izleyen koca çınarlar, kendi yazdıkları Atatürk şiirlerini okudu. Koca çınarlar, bu imkânı kendilerine sunduğu için Başkan Kurt’a teşekkür ederek, kitap hediye etti.
Anma programında konuşan Başkan Kurt, Atatürk’ün dünya tarihine mal olmuş bir lider olduğunu söyledi. Başkan Kurt “Bugün bizim göremediklerimizi 100 yıl öncesinden görmüş, çözmüş ve çözüm üretmiş bir lider. İnsan gücü ile anlatılma şansı yok. Dünyada pek çok ülkede, pek çok siyasi liderler oldu. Devlet kuranlar da oldu, ama hiç biri bu kadar süre ayakta kalamadı. Büyük bir mucizenin kurucusu, deha. Keşke daha uzun yaşayabilseydi, o zaman Türkiye’nin durumu, çehresi çok daha farklı olabilirdi. Bizim, O’nun ilkelerini günün şartlarına göre yorumlayarak, geliştirerek, büyütmemiz lazım. Atatürk’ün dokunmadığı, işaret etmediği hiçbir şey yok. Bunlara baktığımızda da çok doğru ve bilimsel şeyler. Tanıdıkça, hakkında daha çok şey öğrendikçe hayranlığım artıyor. Nutuk ve hakkında yazılan kitapları okudukça yeniden Atatürk’ü keşfediyorum. O’nu anlamaya bizim ömrümüz yetmeyecek. Umarım bizden sonrakiler O’nu daha da kalıcı kılacaktır” dedi.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
OTOGARA AKIN ETTİLER

OTOGARA AKIN ETTİLER

00:19 2 Haziran 2020
DENETİMLERE DEVAM

DENETİMLERE DEVAM

00:24 2 Haziran 2020

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti