LİSE ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM VERİLECEK

Gündem Yorum: 0 / 8 Aralık 2019 18:41
LİSE ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM VERİLECEK
-A +A

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) tarafından kentteki 18 lisede ve 12 ayrı ilçede bulunan liselerde "Etkin Sosyal Medya Kullanımı ve Dijital Güvenlik" konusunda eğitim verilecek.
AÜ Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, üniversite bünyesinde oluşturulan ve başkanlığını Prof. Dr. Levent Eraslan'ın yürüttüğü SODİGEM'in her yaş grubundan bireyi dijital tehlikelere karşı bilinçlendirmeyi amaçladığını söyledi.  Eskişehir merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı lise düzeyindeki tüm okullarda SODİGEM tarafından etkin sosyal medya kullanımı ve dijital güvenlik eğitimlerine başlandığını aktaran Çomaklı, “Türkiye’nin dijital çağı yakalaması ve dijital eğitime eğilmesi gerekmektedir” dedi.
Kurulmadan önce de kuruluş aşamasında da dijital bilinç konusunu dikkate alan SODİGEM'in her yaş grubundan bireyi dijital tehlikelere karşı bilinçlendirmeyi amaçladığını dile getiren Çomaklı, "Lise düzeyindeki tüm okullarda etkin sosyal medya kullanımı ve dijital güvenlik eğitimlerine başlamıştır. Bu eğitimlerin gençlerimiz için faydalı olacağını ümit ediyoruz. Verilecek eğitimler sonucunda öğrencilere sanal ortamda yaşanabilecek tehlikelere karşı kendilerini koruma becerisi kazandırmak ve öğrencileri sosyal ağlar hakkında bilinçlendirmek hedeflenmektedir” dedi.  AA

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti