MANDACILIK YENİDEN CANLANIYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin Bozan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne hibe ettiği mandaların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bozan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Güven Kırgı, büyükşehirin destekleri sayesinde mandacılığın yeniden canlandığını söyledi.

Gündem Yorum: 0 / 12 Eylül 2019 16:37
MANDACILIK YENİDEN CANLANIYOR
-A +A

Büyükşehir Belediyesi ile Bozan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında gerçekleştirilen protokol çerçevesinde kırsal alanda tarım ve hayvancılığı yeniden canlandırmak amacıyla kooperatife hibe edilen mandaların sayısı her geçen gün artıyor. Eskişehir’in en önemli hayvancılık merkezlerinden biri olan Bozan Mahallesi’nde kooperatif çatısı altında toplanan üreticiler belediyeden ücretsiz olarak aldıkları 50 mandanın sayısının 80’e yaklaştığını belirtti.
Kooperatif Başkanı Güven Kırgı, destekleri dolayısıyla Başkan Büyükerşen’e teşekkür ederken, “Bölgemiz Eskişehir’de büyükbaş hayvancılığın en verimli şekilde yapıldığı alanlardan biri. Ancak yükselen maliyetler nedeniyle artık gençler hayvancılık ile uğraşmak istemiyor. Destek bekleyen genç üretici mecburen şehre kaçıyor. Bozan bölgesinde yok olamaya yüz tutmuş manda yetiştiriciliği Sayın Hocamız Yılmaz Büyükerşen’in destekleri ile yeniden hayat bulurken, genç üreticiler de manda yetiştiriciliğine merak salmaya başladı” dedi.
“Bozan’da manda yetiştiriciliğini yeniden canlandırıyoruz” diyen Güven Kırgı, “Kendisine söz verdiğimiz gibi mandaların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Kendisi hayvanları bizlere teslim ederken, manda sütünün kıymetli ve üreticiye büyük gelir sağlayan bir ürün olduğunu anlatmıştı. Şimdi de kooperatifimiz bünyesinde kurmaya başladığımız tesis sayesinde mandalarımızdan süt ve kaymak elde ederek bunları satıp üreticimize gelir sağlayacağız. Tüm üreticiler adına Sayın Hocamıza verdiği destekler dolayısıyla teşekkür ediyorum” dedi. 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti