MEMURLAR BORDRO YAKTI

Kamu emekçilerine ve emeklilerine yapılan yüzde 4 oranındaki zamma tepki gösteren Türkiye Kamu Sen üyesi memurlar, maaş bordolarını yakarak, “Verilen sözler tutulmadı, acil çözüm bekleyen sorunlar için memur paketi hazırlanmalı” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 15 Ocak 2020 16:54
MEMURLAR BORDRO YAKTI
-A +A

Hamamyolu’nda biraraya gelen Türkiye Kamu Sen üyesi kamu emekçileri, yüzde 4 oranındaki zammın yetersiz olduğunu vurgulayarak, ‘Hükümet elini cebimizden çek’ diye haykırdı. TÜİK’in açıkladığı rakamları eleştiren Türkiye Kamu Sen Eskişehir İl Temsilcisi Haydar Urfalı, “Eğer TÜİK’in rakamları gerçekse, TUİK bir market açsın, hepimiz oradan alışveriş yapalım, bizim enflasyonumuz TÜİK enflasyonu ile eşitlensin” diye konuştu.
ATEŞİN ORTASINA ATILDI
Memurların ateşin ortasına atıldığını söyleyen Urfalı, “Memurlardan aldıkları yetkiyi kötüye kullananlar, bugün memurun karşısına ne yüzle çıkacaklar? Kış soğuğunun bastırdığı günlerde oduna, kömüre, doğalgaza gelen zamları bile karşılamayan maaş artışına seyirci kalan bir eli yağda bir eli balda tatlı su sendikacıları, soğuktan donan memurun karşısına ne yüzle çıkacaklar?” diyerek tepki gösterdi.
TÜM VİCDANLARI YAKACAK
Başkan Haydar Urfalı, “Kamu çalışanları ve emekliler bu iki yılı da bin bir güçlük içinde, biraz daha borç batağına saplanarak, kredi kartına yüklenerek, yediğinden, içtiğinden keserek, çocuğunun harçlığından kısarak, soğukta üşüyerek geçirmesinler. Memurun bordrosunun ateşi tüm vicdanları yakacaktır” şeklinde konuştu. Açıklamanın ardından kamu emekçileri, yanlarında getirdikleri maaş bordrolarını yakarak, ısınmaya çalıştı. Samet Kılıç

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti