MİMARLIK ÖĞRENCİLERİ PROJE ÜRETECEK

İnönü Belediye Başkanlığının Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) ile ortaklaşa başlattığı İnönü ilçesinin Turizm Haritası çalışması kapsamında mimarlık bölümü öğrencileri ilçeyi gezdi.

Gündem Yorum: 0 / 11 Ekim 2019 16:31
MİMARLIK ÖĞRENCİLERİ PROJE ÜRETECEK
-A +A

Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencileri ders yürütücüleri Dr. Öğretim Üyesi Betül ekinci ve Yüksek Mimar Ebru Ayas eşliğinde İnönü ilçesinin tarihi, kültürel, turistik ve doğal alanlarını gezdi. 
Mimarlık bölümü öğrencileri ilçeyi tanımak amacı ile gerçekleştirdikleri gezi sonrası İnönü’nün kültürel değerlerini ön plana çıkartacak projeler üzerine çalışma gerçekleştirecekler. Öğrencilerin İlçe ile ilgili mimari proje dersinde ürettikleri projeler üç aşamalı bir jüri değerlendirmesinde geçerek finale ulaşacak.
İnönü Belediye Başkanlığından yapılan açıklamaya göre ülke genelinde belediye üniversite birlikteliği ile örnek teşkil edece olan çalışmada mimarlık bölümü öğrencilerinin yapacakları proje İnönü için şimdiye kadar üretilmiş olan önerilere yeni bir yaklaşım sunmasının hedeflediği belirtildi.  

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
KAZANAN CHP OLDU...

KAZANAN CHP OLDU...

00:06 24 Şubat 2020
DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞADIK

DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞADIK

00:17 24 Şubat 2020

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti