Miniklerden örnek proje

Şehit Onur İlkhan İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencileri hazırladıkları projeyle yeni yapılan okullarının bahçesini güzelleştiriyor. Sınıf öğretmenleri öncülüğünde 29 öğrenci soğuk havaya aldırış etmeden çiçek tohumlarını bir bir toprakla buluşturdu.

Gündem Yorum: 0 / 4 Aralık 2019 15:57
Miniklerden örnek proje
-A +A

Şehit Onur İlkhan İlkokulu 3-C şubesi öğrencileri örnek bir projeyi hayata geçirdi. Sınıf öğretmenleri Rafiye Aydın’ın öncülüğünde, 29 minik yürek yeni yapılan okullarının bahçesinde bulunan atıl vaziyetteki inşaat atıklarını temizleyerek yeşillendirdi. Öğrenci velilerinin de destek verdiği çalışmalarda, çimenlerle yeşillendirilip çam fidanı dikilen bahçede, gönüllü 29 öğrenci de elleriyle toprağı kazarak menekşe tohumlarını ekti.

BAHÇEMİZ DAHA GÜZEL OLDU
Öğrencilerden Aysima Kuzu, “Okulumuzun bahçesinde bir sürü inşaat atığı vardı. Bizde okulumuzun bahçesini renklendirmek istedik. Bu yüzden hep birlikte çapalarla ve küreklerle uğraştık, çok emek verdik” diye konuştu. Kerem Efe Kaya ise, “Fidan diktim, arkadaşlarıma yardım ettim. Hep birlikte buraya kumları yaydık, çimleri diktik, çimleri suladık ve burayı yeşillendirdik. Önceden bahçemiz çok kötüydü şimdi çok güzel oldu. Gören herkes çok güzel olduğunu söylüyor” diye belirtti. İHA

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti