MÜCADELEDE KARARLIYIZ

81 il Valilikleri koordinasyonunda aynı anda gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında yapıldı.

Gündem Yorum: 0 / 13 Şubat 2019 18:34
MÜCADELEDE KARARLIYIZ
-A +A

Eskişehir Valiliği Yunus Emre Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İlçe Kaymakamları ve diğer kurul üyeleri katıldı. Toplantıda, ilimizde gerçekleştirilen uyuşturucu ile mücadele konusunda yapılan çalışmalar, mücadelenin geldiği nokta ve alınması gereken tedbirler konusunda değerlendirmeler yapılacağını belirten Vali Çakacak, uyuşturucu ile mücadelenin ülkemizin en önemli ve en hassas konularından biri olduğunu dile getirdi.
Toplantının 81 ilde aynı anda gerçekleştirildiğini bildiren Vali Çakacak,“Sayın Cumhurbaşkanı’mızın ve Sayın İçişleri Bakanı’mızın direktifleri, İçişleri Bakanlığı’mızın ilgili yazıları gereği bugün 81 ilimizde Valiliklerimiz koordinasyonunda; bağımlılık ile mücadelede paydaşlar arasında sağlıklı bir işbirliği ve koordinasyonun sağlanması açısından daha önce belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz Bağımlılık ile Mücadele İl Kurulu Toplantısı’nın bir yenisi için biraya gelmiş bulunmaktayız. Mevcut durumu gözden geçireceğimiz; bir önceki yılın değerlendirmesini yapıp, 2019 yılı ve sonrası için alınması gereken tedbirleri ve atılması gereken adımları konuşacağımız toplantımızın ilimiz için hayırlı neticelere vesile olmasını diliyorum” dedi.
“İçişleri Bakanlığı’mız özellikle son yıllarda başta terör ve teröristle mücadele olmak üzere, uyuşturucu ve diğer tüm alanlarda çok büyük bir mücadele vermektedir” diyen Vali Çakacak, “Yapılan binlerce operasyonla tüm terör örgütleri ve suç örgütleri âdeta nefes alamaz hâle getirilmiştir. Gerek FETÖ’ye, gerek DHKP-C’ye, gerekse PKK’ya ölümcül darbeler indirilmiştir. Uyuşturucu ile mücadele konusu, aslında terörle mücadeleyle birlikte yapılması gereken bir çalışma. Çünkü terörü finanse eden en önemli konulardan birisi de uyuşturucudur. Gençliğimizi, geleceğimizi zehirleyen konulardan bir tanesi budur. Bu toplantılar, toplantılarda aldığımız kararlar ve onların sahada uygulaması arzu edilen hedefe ulaşmamız için büyük önem arz etmektedir” şeklinde konuştu.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında ilimizde yapılan çalışmaları değerlendiren Vali Çakacak, konuşmasının devamında şunları söyledi: “İlimizin genel durumuna baktığımızda 2018 yılında uyuşturucu ile mücadele kapsamında Emniyet ve Jandarma 834 olay gerçekleşmiş olup, bu olaylarda 1230 kişiye işlem yapılmış ve bunlardan 137 kişi tutuklanmıştır. 112 Komuta Kontrol Merkezi’ne madde kullanımı ön tanısı ile 642 başvuru yapılmış; 291 hastaneye nakil, 220 nakil reddi, 13 yerinde müdahale, 44 olay yeri terk, 28 polise teslim şeklinde sonuçlanmıştır.” HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
UĞUR TEPE VATANDAŞI DİNLEDİ

UĞUR TEPE VATANDAŞI DİNLEDİ

19:17 - 20 Ağustos 2019
Gündem
KUCAKLAŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ

KUCAKLAŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ

19:16 - 20 Ağustos 2019
Gündem
DOSTLUĞUMUZ BÜYÜYECEK

DOSTLUĞUMUZ BÜYÜYECEK

19:16 - 20 Ağustos 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti