Muhteşem dörtlü

Aynı mahallede büyüyen 4 ilkokul öğrencisi, 'Sümer Shop' ismini verdikleri stantta kitaplarını ve oyuncaklarını satarak topladıkları paralar ile sokak hayvanlarına mama satın alıyor. Minik yüreklerin bu fedakar davranışı görenler tarafından takdirle karşılanıyor.

Gündem Yorum: 0 / 13 Haziran 2019 17:38
Muhteşem dörtlü
-A +A

Hayvanlara eziyet ve şiddet gündemdeki yerini sürekli olarak korurken merkez Sümer Mahallesi'ndeki 4 kafadar arkadaş ve onlara destek olan yaşça büyük ablalarının sokak hayvanları için yaptıkları görenleri adeta kendilerine hayran bırakıyor. 9 yaşındaki Berk Karaçam, “Burada stant açıyoruz. Kullanmadığımız oyuncakları ve yaptığımız takıları satıyoruz. Kazandığımız paralarla da sokaktaki hayvanlar için mama alıyoruz. Böyle bir şey düşündük. İlk başta sokak hayvanları için yapmıyorduk. Sonra boşu boşuna para harcamayalım dedik. Hayvanlara mama almaya karar verdik” ifadelerini kullandı. 

HAYVANLARA ÇOK ÜZÜLÜYORDUK 
Sokak hayvanlarına destek olmaya 2 yıl önce karar verdiklerini ifade eden Metehan Kıllı ise bazı insanların olumsuz tepkilerine rağmen morallerini bozmadığını belirterek, “Biz bu işi 2 yıldır yapıyoruz. Sokakta gördüğümüz hayvanlara çok üzülüyorduk. Sonra stant kurmaya karar verdik” dedi.  Hayvanlara eziyet edildiğini ve yemek verilmediğini hatırlatan 11 yaşındaki Başar Özgüven, hayvanları mutlu etmenin ise çok kolay olduğunu vurguladı. “Hayvanlar bir kap mama ve bir kap su koysanız bile mutlu olabilirler” diyen Özgüven, “Bazen bizi bozmaya çalışanlar oluyor ama pes etmiyoruz” şeklinde konuştu. 
GÖREV DAĞILIMI YAPIYORUZ
10 yaşındaki Egemen Yıldıran ise ekipteki görev paylaşımından bahsederek, “Akşamüstü mamalarımızı alıp dağıtmaya başlıyoruz. Kalan mamaları bir yerde saklayıp ertesi gün dağıtmaya devam ediyoruz. Bazılarımız bisikletlerle satın almak isteyenleri bulmak için sormaya gidiyor. Bazılarımız kasada bekliyor. Bazılarımız da konuşuyor" dedi. İHA

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
MİNİBÜSE ZAM YOLDA

MİNİBÜSE ZAM YOLDA

17:18 16 Eylül 2019
ANNELERE DESTEK

ANNELERE DESTEK

15:11 16 Eylül 2019

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti