Örnek şehir örnek köyler

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç Gündüzler Mahallesinde Seçim İletişim ofisinin açılışını gerçekleştirdi. Burada konuşan Büyükerşen, “Eskişehir’i örnek bir şehir haline getirdik, şimdi de örnek köyler, mahalleler nasıl olur, bunu göstereceğiz” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 16 Mart 2019 17:35
Örnek şehir  örnek köyler
-A +A

Gündüzler Mahallesi’nde düzenlenen açılış törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. Başkan Ataç, konuşmasına birlik ve beraberlik vurgusu yaparak başladı. Başkan Ataç, “Buradaki bu büyük katılım o kadar güzel ve önemli ki… Siyasi görüş, mezhep, etnik köken fark etmeksizin herkes burada kol kola, omuz omuza ve yan yana geliyor. Adeta Türkiye’de yapılmak istenen kutuplaştırmaya ve ayrıştırmaya inat örnek oluyoruz. Gündüzler Belediyesi kapatıldığında çok üzülmüştüm çünkü en kötü belediye başkanı, olmayan belediye başkanından daha iyidir. Görev bize düşünce de en iyi şekilde yapmak boynumuzun borcuydu. O zaman, ‘Buralardan hiçbir zaman ayağımı kesmeyeceğim, vatandaşlarımız belediyesiz kalmış hissetmeyecek’ dedim. Bugünlere de böyle geldik, her zaman bir arada olduk” dedi. Konuşmasının devamında bölgeye yapılmak istenen kömürlü termik santral konusuna değinen Başkan Ataç, “Biz bu güzel topraklara dokunmalarına izin vermeyeceğiz, çok önemli mahkeme sonuçları da elde ettik. Buradan bir kez daha sesleniyorum; ey yetkililer! Bizim havamızı, toprağımızı, yüzümüzü karartmayın” ifadelerini kullandı.
KIRSAL KALKINMADA ÖRNEK OLACAĞIZ
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise “Türkiye’de Konya’nın ardından en çok köyü olan Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Tam 544 köy, mahallemiz oldu ve bana bağlandı. Ben bundan çok memnunum. Eskişehir’i örnek bir şehir haline getirdik, şimdi de örnek köyler, mahalleler nasıl olur, bunu göstereceğiz. Sizlerin de desteği ile şehrimizin en verimli topraklarına yapılması planlanan kömürlü termik santrale izin vermeyeceğiz. 31 Mart’tan sonra çiftçimizi daha fazla destekleyecek ve Eskişehir’i kırsal kalkınmada da örnek bir şehir haline getireceğiz. Her noktası ile Eskişehir’imize 1 Nisan sabahı yeniden güneşler doğacak” diye konuştu. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
PİYANO RESİTALİ BÜYÜLEDİ

PİYANO RESİTALİ BÜYÜLEDİ

17:35 - 19 Mayıs 2019
Gündem
PROJE KARDEŞLİĞİYLE İNGİLİZCE ÖĞRENİYORLAR

PROJE KARDEŞLİĞİYLE İNGİLİZCE…

17:35 - 19 Mayıs 2019
Gündem
MEZUNİYET SEVİNCİ

MEZUNİYET SEVİNCİ

17:34 - 19 Mayıs 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti