Özgürlük için demokrasi

Mustafa Horasan’ın "OOOOPS!" Horasan adlı sergisi Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisinde açıldı. Açılışta konuşan Kurt, “Özgürlüğün sürdürülebilmesi için de demokrasi gerekiyor” dedi .

Gündem Yorum: 0 / 17 Mart 2019 15:58
Özgürlük için demokrasi
-A +A

 “OOOOPS” Horasan’ın açılışına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra çok sayıda Eskişehirli sanatsever katıldı. Serginin açılışında konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, sanatın özünün özgürlük olduğunun altını çizdi. Başkan Kazım Kurt, “Herkes istediği gibi düşünecek ve anlayacak. Özgürlüğün sürdürülebilmesi için de demokrasi gerekiyor. Türkiye’de gerçek demokrasiyi yakalayıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz. Bir bu sanat galerisinde Eskişehir’deki sanat severlerin yeni yeni sergiler izleyebilmesi için 15 gün daha mücadele edeceğiz. 31 Mart’ta sonra yeni sergilerle buradaki görevimize devam edeceğiz. Eskişehirli sanatseverlerin bu galeriyi ayakta tutması için desteğe davet ediyorum.”
“KENDİNİZİ ÖZGÜR BIRAKIN”
Sergide konuşan bir diğer isim de Sanatçı Mustafa Horasan oldu. Konuşmasına serginin gerçekleşmesine katkı sağlayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurtve belediye çalışanlarına çok teşekkür ederek başlayan Horasan, “Bu resimlerde ne anlatmak istiyorsunuz diye soruyorlar bana. Bir ressama en son sorulması gereken soru bu. Ben size bir formül vereceğim ve siz rahatlıkla sergiyi gezeceksiniz. Aslında bir formül yok, şimdiye kadar kimse o formülü bulmadı. Gördüğünüz her şeyi istediğiniz bir şekle büründürmekte serbestsiniz. İstediğiniz duyguyu almakta da serbestsiniz. Kendinizi özgür bırakın, resimlere bakarken kimse sizi yargılamasın” dedi. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Gündem
PİYANO RESİTALİ BÜYÜLEDİ

PİYANO RESİTALİ BÜYÜLEDİ

17:35 - 19 Mayıs 2019
Gündem
PROJE KARDEŞLİĞİYLE İNGİLİZCE ÖĞRENİYORLAR

PROJE KARDEŞLİĞİYLE İNGİLİZCE…

17:35 - 19 Mayıs 2019
Gündem
MEZUNİYET SEVİNCİ

MEZUNİYET SEVİNCİ

17:34 - 19 Mayıs 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti