Sanata değer veren kent

Senfoni Orkestrası sezon açılışı konseri için Eskişehir’e gelen ödüllü genç piyanist Can Çakmur, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. Çakmur, “Eskişehir gerçekten kültüre ve sanata büyük değer veren bir kent” dedi.

Kültür-Sanat Yorum: 0 / 15 Eylül 2019 15:25
Sanata değer veren kent
-A +A

Senfoni Orkestrası sezon açılışı konseri için Eskişehir’e gelen ödüllü genç piyanist Can Çakmur, dedesi İzmir’in efsane Belediye Başkanı Yüksel Çakmur ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Eskişehirli olmaktan büyük gurur duyduğunu ifade eden genç piyanist Can Çakmur, Eskişehir’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Çakmur “İlk kez senfoni orkestrası ile konser deneyimimi Eskişehir’de yaşamıştım. O yüzden bu kent benim için her zaman çok kıymetli olacak. Ayrıca Eskişehirli olmaktan da büyük gurur duyuyorum. Çünkü bu şehir gerçekten kültüre ve sanata büyük değer veren bir kent” ifadelerini kullandı.  
GURUR DUYUYORUZ
Eskişehir’de Başkan Büyükerşen’in büyük işler başardığını ifade eden İzmir eski belediye başkanlarından Yüksel Çakmur ise sanata ve sanatçıya verdiği değer dolayısıyla Büyükerşen’i kutladı. Yüksel Çakmur’u Eskişehir’de ağırlamaktan büyük onur duyduğunu ifade eden Büyükerşen ise Can Çakmur ile gurur duyduğunu belirtti. Büyükerşen “Kıymetli evladımız Can’ın başarılarını duydukça göğsümüz kabarıyor. İnanıyorum ki gelecekte çok daha güzel başarılar elde edecek ve Fazıl Say gibi dünyaca ünlü piyanistlerimizden biri olacaktır” dedi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti