SANATA KARŞI BÜYÜK HASSASİYETİMİZ VAR

Gündem Yorum: 0 / 16 Kasım 2019 18:41
SANATA KARŞI BÜYÜK HASSASİYETİMİZ VAR
-A +A

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında Şener Şen Kültür Salonun hizmete açıldığını anımsatarak, üniversite olarak özellikle sanata ve sanatçıya karşı büyük bir hassasiyetlerinin bulunduğunu söyledi.  
Kültür salonuna Türk toplumunun gönlünde yer kurmuş, hafızalarda yer edinmiş bir isme vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Çomaklı, "Üniversite olarak özellikle sanata ve sanatçıya karşı büyük bir hassasiyetimiz var. Oyun için davet ederken aynı zamanda 5-6 ay boyunca yapmış olduğumuz özel bir mekanımız vardı. Burası bir kültür salonu olarak dikkat çekiyor. İçerisinde bulunan kütüphane kısmı, oturma düzeni, burası sinema salonuna çevrilme kapasitesine sahip. 200 kişilik kapasiteye sahip salonda öğrencilerimizin bilgisayarlarla çalışabilme ortamı ve imkanı var. Bu nedenle özel bir çalışma yapmıştık” dedi.
Çomaklı, kültür salonunu ölümsüz bir isimle, Türk toplumunun gönlünde yer kurmuş, hafızalarında yer edinmiş bir isimle özellikle taçlandırmak istediklerini belirterek, "Sağolsun Şener Şen ustalığını yine gösterdi. Bizi kırmadı ve salonun açılışına geldi. Kültür salonunun bir özelliği, tamamen üniversite imkanları ile yapılmış olması. Tamamen kendimiz dizayn ettik, ihtiyaçlar doğrultusunda. Burada söyleşilerin, konferans ve seminerlerin yapılacağı fiziksel bir ortam bulunmakta. Öğrencilerimizin kulüpleri aracılığı ile oluşturacağı etkinliklerde de kullanabilmeleri için güzel bir mekan ortaya çıktı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. AA

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti