SANIKLARDAN ŞİKAYETÇİYİM

Gündem Yorum: 0 / 17 Nisan 2019 17:32
SANIKLARDAN ŞİKAYETÇİYİM
-A +A

Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur, DP İl Başkanı Hüseyin Özcan hakkında ‘Evrakta sahtecilik suçu’, ‘iftira’ ve ‘hakaret’ten açtığı davanın ilk mahkemesi dün gerçekleşti.  
Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur, DP İl Başkanı Hüseyin Özcan’a açtığı davanın ilk duruşması dün görüldü. Mahkeme salonunda davacı Şenol Durur Avukatı Emre Genç ve davalı Hüseyin Özcan’ın vekili Avukat Necati Okur ile başka bir davalı Orhan Yavuzer hazır bulunurken Özcan mahkemeye katılmadı.
Sosyal medya üzerinden kamu görevlisine hakaretten ilk olarak savunması alınan Yavuzer, “O gün İstanbul’da patlama oldu ve yakınımızın şehit cenazesinden geldim. Paylaşımı gördüm ve yorum yaptım. Ama nasıl yazdım bilmiyorum. Paylaşmış da olabilirim paylaşmamış da… Çok iyi hatırlamıyorum. Pişmanım, beraatımı istiyorum” dedi. Davacı Şenol Durur ise, “Şikayetçiyim. Alenen yalan söylüyor. O tarihte patlama olmadı. Beyanı kabul etmiyorum. Paylaşımlarını bana yönelik yapmıştır. Diğer sanıklardan da şikayetçiyim” diye konuştu.
Davacı Şenol Durur’un Avukatı Emre Genç ise, savcılık tarafından birçok davanın tek dosya haline getirildiği ancak davaların ayrı olduğunu söyledi. Genç, “Karşınıza çıkmayan sanık, resmi evrakta sahtecilik suçundan, iftira ve hakaretten dava açıldı. Ancak savcılık tarafından bu davalar tek bir dosyada birleştirilerek hakaret davası olarak önünüze sunuldu. Biz bu davaların ayrılmasını talep ediyoruz. Karşınıza çıkmayan sanık, bir mahkeme kararı üzerinde oynama yapmış, resmi evrakta sahtecilik yapılmıştır. Bunun açığa kavuşturulmasını istiyoruz. Biz sanıklardan şikayetçiyiz. Bir önceki sanığın dediği gibi o tarihte bir patlama da olmamıştır” ifadelerini kullandı. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti