SEÇİM GÜNLÜĞÜ 5 MART

Seçim Günlüğü Yorum: 0 / 8 Mart 2019 22:19
SEÇİM GÜNLÜĞÜ 5 MART
-A +A

LİDERLİĞE HAZIRIZ
Burhan Sakallı, “Biz her alanda üreten Eskişehir için liderlik yapmaya hazırız” dedi.
Eskişehir’in, planlı bir kalkınma stratejisi ile şehrin kaynaklarını ekonomik değere dönüştürecek yeni bir vizyona ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Sakallı, “Her alanda daha fazla üreten, yaratacağı yeni yatırım ve iş alanları ile ekonomik ve sosyal kalkınmayı hedefleyen yeni ve çağdaş bir yönetim anlayışına ihtiyacımız var” dedi. Çağdaş dünyada yerel yönetimler eliyle yürütülen kalkınma hamlelerinde söz eden Sakallı şunları söyledi: “Eskişehir’i orta ve uzun vadede ekonomik ve sosyal yönden daha da büyütecek ve kalkındıracak her türlü imkana sahibiz. Biz her alanda üreten Eskişehir için liderlik yapmaya hazırız. Kaynaklarımıza ve birbirimize sırtımızı dönerek bir hedefe varamayız. Egolarımızdan sıyrılmak zorundayız. Eskişehir için bireysel tercihlerimiz değil, aklı ve bilimi esas alan bir yol haritasını rehber edinmeliyiz.” 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
GENÇLERİN YANINDAYIM
Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri’ndeki eğitimlere katılan kursiyer gençler ile buluşan Başkan Ataç, “Sizlerin kendinizi geliştirmeniz, geleceğimiz için son derece önemli. Bu önemin farkında olarak size elimden gelen desteği vermeye devam edeceğim” dedi.
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezlerinde düzenlenen eğitimlere katılan kursiyer gençler ile düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Başkan Ataç, gençler için hayata geçirdiği çalışmalara dikkat çekerek, “Bizler, sizin ülke geleceğimiz açısından ne kadar önemli olduğunuzun bilincindeyiz. Sizlerin kendinizi geliştirmeniz, geleceğimiz için son derece önemli. Bu önemin farkında olarak size elimden gelen desteği vermeye devam edeceğim. Size hiçbir zaman siyaset yapmadık, Gençlik Merkezlerine siyaseti sokmadık. Kendi özgür düşünceniz ile olayları sorgulayarak düşüneceğinizden ve gereğini yapacağınızdan eminim. Her zaman gençlerimizin, sizlerin yanında olmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.
 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ÜYELERE PLAKET
Han Belediye Meclisi son toplantısını gerçekleştirdi. Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, meclis üyelerine plaket takdim etti.
Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Han Belediye Meclisi son toplantısında meclis üyelerine 5 yılın anısına plaket takdim etti. Şanlı, “5 Yıllık çalışma döneminde birlikte çalışmaktan onur duyduğum sevgili meclis üyelerimize yeni yaşamlarında mutluluklar diler, saygı ve sevgilerimi sunarım” ifadelerini kullandı.  


 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BELEDİYECİLİĞİ DSP’DEN ÖĞRENDİLER
DSP Adayları Kurtuluş Mahallesi’nde bulunan dernekleri ziyaret etti.
DSP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dilara Tambova, DSP Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Erdal Ersoy ve Odunpazarı Belediye Başkan Adayları, Günyüzülüler ve Bey-Der Derneklerinde projelerini anlattı.  DSP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dilara Tambova, “Bugün bu şehirde iktidar olanlar 1999 yılında belediyeciliği DSP’den öğrendiler. Israrla DSP diyoruz çünkü tabandaki ses değişim diyor, bu düzen böyle gitmez, yeter artık diyor. DSP her zaman Türkiye Cumhuriyeti’nin en güvenilir limanı olmuştur. Bugünde böyle olmaya devam edecektir” diye konuştu.   
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YÜZLER GÜLECEK
Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Levent Baştürk ve Odunpazarı Belediye Başkan adayı İbrahim Haydar Büyükeren beraberindeki heyetle birlikte Gündoğdu  Mahallesine ziyarette bulundu.
İl Başkanı Fesih Bingöl halkın bu seçimde güçlüden yana değil belediyecilikte tarih yazan Milli Görüşten yana olacağını belirtti. Gündoğdu mahallesinin sorunlarını ve çözüm önerilerini anlatan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Baştürk Saadet Belediyeciliği ile her kesimden insanın yüzünün güleceğini söyledi. Halkın yoğun teveccühü ile karşılaşan Saadet Partili adaylar Gündoğdu Mahallesi için bütün sorunlara çözüm önerileri olduğunu, Eskişehiri ve Gündoğdu mahallesini çok sevdiklerini ifade etti.      


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ESNAFLA BULUŞTU
AK Parti Odunpazarı Belediye Başkanı Volkan Doğan, Asarcıklı Caddesi’nde faaliyet gösteren esnaflarla kahvaltıda buluştu.
Asarcıklı Caddesi’nde faaliyet gösteren esnaflarla bir araya gelen AK Parti Odunpazarı Belediye Başkanı Volkan Doğan, 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili konuştu. Esnafın sorunlarını dinleyen Doğan, proje ve çözüm önerilerinden bahsetti. Doğan, 31 Mart’ta esnaftan destek istedi.


 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TECRÜBELERİMİ
AKTARMA ZAMANI
İYİ Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Salih Karabacak, Şoförler ve Otomobilciler Odası ziyaretinde, “Şimdi tecrübelerimi şehrime Odunpazarı’na aktarma zamanı” dedi.
Sivil toplum kuruluşlarını, özellikle de meslek odalarını çok önemseyen Karabacak, bu çerçevede Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Suat Er’i ziyaret etti. Karabacak, “Gerek üstlendiğimiz görevler gerekse yurt dışı temaslarım bana eşsiz bir tecrübe kazandırdı. Şimdi bu tecrübelerimi şehrime; Odunpazarı’na aktarma zamanı. Bölgemizin sorunlarını, halkımızın beklentilerini, çağdaş şehirleşme için atılması gereken adımları, işsizliğe nasıl neşter vurulacağını çok iyi biliyorum” diye konuştu.

 
________________________________________________________________________________________

Köy görünümünden kurtulacak
31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken Bilecik’e bağlı İnhisar ilçesinin AK Partili adayı Mehmet Kepez, seçim çalışmalarına devam ediyor. İlçenin köy görünümünde olduğunu kaydeden Kepez, hayata geçireceği projelerle birlikte İnhisar’ın tekrar ilçe hüviyetini kazanacağını belirtti.
Dışarıdan gelenlerin bir belediyenin varlığını hissetmeleri için çaba sarf edeceklerini aktaran Kepez, “Burası büyükşehir olmadığı için il genel meclisimiz var. İl genel meclisimizde de 2 aday arkadaşımız var. Bunlarla birlikte hem yerel yönetim olarak belediyede hem il genel meclisinde hemşerilerimiz AK Partili adayları desteklerse burada güzel işler yapacağımızı iddia ediyoruz” ifadelerini kullandı. Diğer başkan adaylarıyla kişisel bir problemi olmadığını belirten Kepez, sadece siyasi rakip olduklarına vurgu yaparak, “İnhisar Belediyesi kurulalı yaklaşık 30 sene olmuş. Kurucu başkanımız Mehmet Ali Koyundere’yi rahmetle anıyorum, diğer başkanlara da sağlık ve sıhhat diliyorum. Şu anki başkanda dâhil İnhisar’a bir çivi çakan kim varsa ben hepsine teşekkür ediyorum” dedi. İlçede Cuma günleri kurulan pazarı gezen Kepez, vatandaşlarla sohbet ederek, talep ve şikayetlerini dinledi.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Seçim Günlüğü
SEÇİM GÜNLÜĞÜ 7 MART

SEÇİM GÜNLÜĞÜ 7 MART

17:31 - 14 Mart 2019
Seçim Günlüğü
SEÇİM GÜNLÜĞÜ 6 MART

SEÇİM GÜNLÜĞÜ 6 MART

14:57 - 14 Mart 2019
Seçim Günlüğü
SEÇİM GÜNLÜĞÜ 3 MART

SEÇİM GÜNLÜĞÜ 3 MART

21:30 - 8 Mart 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BAŞARILAR DİLEDİ

BAŞARILAR DİLEDİ

15:23 24 Kasım 2020
16 ŞÜPHELİ YAKALANDI

16 ŞÜPHELİ YAKALANDI

15:26 24 Kasım 2020
FACİADAN DÖNÜLDÜ

FACİADAN DÖNÜLDÜ

15:25 24 Kasım 2020

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti