SEÇİM GÜNLÜĞÜ 6 MART

Seçim Günlüğü Yorum: 0 / 14 Mart 2019 14:57
SEÇİM GÜNLÜĞÜ 6 MART
-A +A

Büyük bir aileyiz
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehirliler ile buluştuğu ev ziyaretlerine devam ederken, “Hemşehrilerim beni kendi hanelerinden ayırmıyor. Biz büyük bir aileyiz sözü, slogan değil bir Tepebaşı gerçeğidir. Bu aile samimiyeti, bu birliktelik devam edecek” dedi
Başkan Ataç bu kapsamda Yeşiltepe Mahallesi’nde ikamet eden Fehime Pakel’in evine konuk oldu. Başkan Ataç’ın bir sonraki durağı ise Batıkent Mahallesi’nde oturan Ahmet Yaşar ve Mihriban Baycan çiftinin evi oldu. Ev ziyaretleri hakkında bir değerlendirmede bulunan Başkan Ataç, “Toplantılarımız, vatandaş-belediye başkanı buluşmasından ziyade bir aile toplantısı samimiyetinde gerçekleşiyor. Sağ olsunlar; hemşerilerim beni kendi hanelerinden ayırmıyor. Biz büyük bir aileyiz sözü, slogan değil bir Tepebaşı gerçeğidir. Bu aile samimiyeti, bu birliktelik devam edecek” diye konuştu.


 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sanata destek
Odunpazarı Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (OMEK) Kağıt Rölyef Atölyesi katılımcılarının açtığı sergi,  sanatseverlerle buluştu. Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde gerçekleştirilen sergi açılışına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da katıldı.
Önümüzdeki dönemde de Odunpazarı Belediyesi’nde bu faaliyetlerin artarak devam edeceğini belirten Başkan Kurt, “Şuana kadar 11 farklı mahallede halk merkezi açtık. Bunu, bütün mahallelerimize yayacağız. Her mahallede mutlaka bir halk merkezi olacak. Önümüzdeki hafta Emek Mahallesi’ne ikinci halk merkezini açacağız. Derdimiz, halkın içinde kalan sanat ve kültürü yakalayıp çıkarmak. Biraz sonra göreceğiniz eserler, gerçekten bu çalışmaların ürünü. İnsanlarımızın elinden tutulduğunda beceremeyeceği hiçbir iş yok. Ben, hem katılan sanatçılarımıza hem eğitmenimize çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Yeni sergilerde buluşmak üzere” dedi. 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Destek istedi
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Keskin Mahallesinde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi.
Keskin Mahallesi sakinleriyle buluşan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan Sakallı’ya AK Parti Milletvekili Harun Karacan ve Tepebaşı Belediye Başkanı Hasan Tuç da eşlik etti. Vatandaşların şikayet ve önerilerini dinleyen Sakallı, projelerinden bahsetti. Çözüm önerilerine de değinen Sakallı, 31 Mart yerel seçimlerinde vatandaşlardan destek istedi.


 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Üretim sağlayacağız
Cumhur İttifakı Çifteler Belediye Başkan Adayı Kadir Bıyık ve Belediye Meclis Üyesi Adayları Çifteler ilçesinde esnafları iş yerlerinde ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulundu.
Yaptıkları ziyaretlerde vatandaşların sorunları ve isteklerini dinleyen Kadir Bıyık projelerinden bahsederek destek istedi. Başkan seçilmesi durumunda Çifteler’i Üretken belediyecilik ve modern belediyecilik ile tanıştıracaklarını ifade Bıyık, “İlçemiz tarım, hayvancılık ve pazarcılık ile geçiniyor. Halkımızı organik tarıma yönlendirerek tarım arazilerinin elverişliliğinin arttırılarak, vatandaşlarımızın sebzelerini üretebilmesini sağlayacağız” dedi.  İlçede bulunan kapalı hayvan pazarının tadilatının yapılarak kullanım şartlarının da iyileştirecekleri belirten Bıyık, kapalı pazar yerini kazandıracaklarını vurguladı. 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ
CHP Çifteler Belediye Başkan Adayı Zehra Konakçı yaşlısıyla, genciyle ev kadınlarıyla, çalışanlarıyla, sporcusuyla Çiftelerli vatandaşlarla bir araya geliyor, fikirlerini alıyor.
Konakçı, "Çifteler'i birlikte yöneteceğiz" diyerek her kesimden Çiftelerli ile görüşüyor. Önceki gün de Yenimahalle'ye giden Konakçı daha sonra Çifteler-Kırka maçını izledi. Konakçı, " Çifteler'de birlik olacağız. Birlikte başaracağız. Birlikte yöneteceğiz. Kimseyi ayrıştırmadan diline, ırkına, mezhebine köyüne mahallesine bakmadan oy verdi, vermedi demeden herkesi kucaklayacağız. Coşkumuzu paylaşıyoruz, umudumuzu bölüşüyoruz" dedi.
   
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hasret bitecek
İYİ Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Salih Karabacak’ın partililerle kahvaltı buluşmasında konuşan Milletvekili Kabukçuoğlu, “Odunpazarı’na Mühendis Salih Karabacak’ın eli değmeli” dedi.
İYİ Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Salih Karabacak düzenlediği kahvaltıya İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca başta olmak üzere çok sayıda partili katıldı. Burada konuşan Karabacak, “Vatandaşımız bizi seviyor, her toplantımız çok kalabalık ve coşkulu geçiyor. Halkımız iyi belediyeciliğe, dürüst ve güvenilir yöneticilere, kendilerine dokunacak, her zaman yanlarında olacak siyasilere hasret. Bu hasret 31 Mart günü bitecek. İddia ediyorum bu seçim; ezici çoğunlukla bizim olacak, halkımız inşallah 1 Nisan sabahı İYİ belediyecilikle tanışacak” İfadelerini kullandı. 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sarıcakaya
kazanacak
CHP Sarıcakaya Belediye Başkan Adayı Şafak Atay, seçim çalışmalarına devam ediyor. Kapıkaya Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen Atay, projeleri hakkında bilgiler verdi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in gerçekleştirdiği çalışmalar ve kırsal destekleri hakkında da bilgiler veren Atay, belediye başkanı olması durumunda Sarıcakaya ve mahallelerine özel kırsal ve tarımsal projelerin hayata geçeceğini ve kazananın Sarıcakaya olacağını söyledi.
 
________________________________________________________________________________________

Kaybedecek
5 dakika yok
Saadet Partisi Beylikova Belediye Başkan Adayı Sercan Gözegir ve Meclis Üyesi Adayı Aykut Özdemir  Yeniyurt köyünde hemşerilerine projelerini anlattı.
Buluşmanın gündeminde 31 Mart yerel seçimleri vardı. Gözegir, vatandaşlara projelerinden bahsederek destek istedi. Daha sonra Emircik Mahallesi'nde bir mahalle sakininin cenazesine katılan Gözegir Beylikova ilçe merkezinde esnaf ziyareti yaparak ilçeden ayrıldı. Beylikova'nın kaybedecek 5 yılı değil 5 dakikası bile olmadığını söyleyen Gözegir “31 Mart sabahına kadar sıkmadık el girmedik gönül bırakmayacağız” dedi.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Seçim Günlüğü
SEÇİM GÜNLÜĞÜ 7 MART

SEÇİM GÜNLÜĞÜ 7 MART

17:31 - 14 Mart 2019
Seçim Günlüğü
SEÇİM GÜNLÜĞÜ 5 MART

SEÇİM GÜNLÜĞÜ 5 MART

22:19 - 8 Mart 2019
Seçim Günlüğü
SEÇİM GÜNLÜĞÜ 3 MART

SEÇİM GÜNLÜĞÜ 3 MART

21:30 - 8 Mart 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti