SEÇİM GÜNLÜĞÜ 7 MART

Seçim Günlüğü Yorum: 0 / 14 Mart 2019 17:31
SEÇİM GÜNLÜĞÜ 7 MART
-A +A

Yanlıştan vazgeçilmeli
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, fabrikaları ziyaret ederek işçilerle bir araya gelmeye devam ediyor. Kurt, son olarak Organize Sanayi Bölgesi 103. Cadde üzerinde bulunan Vit Makine Fabrikasını ziyaret etti.
İşçilerin çalıştığı tezgahları gezen Başkan Kurt, işçilerle uzun uzun sohbet etti. Vit Makine İşçilerinin istek ve şikayetlerini dinleyen Başkan Kurt, notlar aldı. İşçilere Odunpazarı Belediyesi’nde 5 yıl boyunca yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nde çalışan tüm işçi ve emekçilerin sendikalı olduğunun altını çizdi. Göreve gelir gelmez taşeron işçilerin sendikalaşması önündeki engelleri kaldırdıklarını vurgulayan Başkan Kurt, işçi ve kamu sendikaları ile sürekli bir arada olduklarını anlattı. İşçilerin haklarını savunmaya devam edeceklerini belirten Başkan Kazım Kurt, emeğin en yüce değer olduğunu söyledi. Konuşmasında yaşanan ekonomik krize de değinen Başkan Kazım Kurt,  “Bugün yaşadığımız ekonomik sıkıntıların tek nedeni de iktidarın yanlış ekonomi politikası. Bir an önce bu yanlıştan vazgeçilmeli” diye konuştu. 


 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bahçeli geliyor
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim startına Osmanlı Devleti'nin kurulduğu topraklar olan Söğüt'ten verecek. 
31 Mart  tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri yaklaştıkça seçim çalışmaları da hız kazanırken, MHP lideri Bahçeli partisinin ilk mitingini 10 Mart  günü Saat 13.00’da Söğüt'te yapacak. 10 Mart  Pazar günü Saat 13.00’te Söğüt’te miting düzenleyecek olan Bahçeli daha sonra aynı gün Eskişehir'e geçecek.
 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Yol müjdesi
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, şehrin sorunlarına ve gelişimine yönelik projelerini açıklamaya devam ediyor. Sakallı, ilk 5 yıl içinde kuzey ve çevre yolunun açılacağını söyledi.
Yıllardır Eskişehir’in gündeminde olan kuzey ve güney çevre yolu ile ilgili müjde veren Burhan Sakallı, “Kendimizi bildik bileli imar planlarında olan ama bir türlü açılamayan kuzey ve güney çevre yolunu açacağız. Güney çevre yolu İmişehir’den başlayıp, Aşağı Çağlan ve Yukarı Çağlan arasından bir yay çizip, Satılmışoğlu mahallesinin oradan da çevre yoluna bağlanan 52 kilometrelik bir yol. Kuzey çevre yolu da Muttalıp’tan başlayıp, Bozdağ’ın eteklerinden geçen 35 kilometrelik bir yol. Güney çevre yolu ilk 3 yılımızda, kuzey çevre yolu da 5 yıl içerisinde tamamlanmış olacak” diye konuştu. Bu iki çevre yolunun yanı sıra iki tane de yan çevre yolunu da Eskişehir’e kazandıracaklarını söyleyen Sakallı, “Güney çevre yolunun daha içerisinde 33 kilometrelik bir yol var, kuzey çevre yolun hemen yanında bir yol daha var. Bu iki iç çevre yolunu da 2021 yılına kadar yapacağız” dedi.


 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Geri dönüşüm
tesisi kurulacak
Cumhur İttifakı Çifteler Belediye Başkan Adayı Kadir Bıyık ve Belediye Meclis Üyesi Adayları ile birlikte Mahmudiye Seçim İrtibat Bürosunun açılına katıldı.
Programın ardından yoğun çalışma temposuna devam eden Kadir Bıyık ve Belediye Meclis Üyesi Adayları, Çifteler Erbab Mahallesinde kapı kapı gezerek, projelerini anlatıp destek istedi. İlçenin en büyük sorunlarından olan yol, cadde, sokak ve kaldırımlarda gerekli bütün iyileştirme çalışmalarının yapılacağını ifade eden Kadir Bıyık; “Erbab Mahallemiz çarşı merkezine uzak kalıyor, özellikle yaşlılarımız bu konuda çok mağdur. İlçemizde belirli saatlerde Belediye Otobüsü hizmeti vereceğiz. İlçemizde ki tıbbi atık, katı ve sıvı atıkların çevre ve insan sağlığına zarar vermelerini önlemek amacı ile atıkların toplanması, yeniden kullanımı, geri dönüşümü, geri kazanımı ve nihai depolanması için Geri Dönüşüm Tesisinin kurulmasını sağlayacağız” dedi.

.

 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projeler hazır
Seçim çalışmalarını sürdüren Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Salih Karabacak, kuyumcularla buluşmasında değişim mesajı verdi, “Odunpazarı değişim istiyor, iyi belediyecilik istiyor. Siz yeter ki değiştirin, bizim planımız da projelerimiz de hazır” dedi.
İYİ Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Salih Karabacak, ekibiyle birlikte bu kez Kuyumcular Çarşısı esnafıyla buluşan Karabacak, sorunları ve şikayetleri yerinde dinledi. Karabacak da özel sektörde hizmet veren bir iş insanı olarak yıllardır ekonomiyi yakından izlediğini, sahada haftalardır süren seçim çalışmalarında ise özellikle esnafın durumunu net olarak gördüğünü vurguladı. Sanayicinin, esnafın, üreticinin, sokaktaki vatandaşın ve piyasanın durumunun içler acısı olduğunu ifade eden Karabacak, “Halkımız artık değişim istiyor. Biz de diyoruz ki; siz yeter ki değiştirin, bizim planımız da projelerimiz de hazır. İyi belediyeciler göreve geldiğinde hiç birimiz ulaşılmaz olmayacak, mazeret olmayacak, kısır döngü olmayacak, bugünün işi yarına bırakılmayacak…”

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dertlere derman olacağız
Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Levent Baştürk ve Tepebaşı Belediye Başkan adayı İsmail Satekin beraberindeki heyetle birlikte Şair Fuzuli caddesindeki esnafa ziyarette bulundu.
Baştürk esnafın dertlerini dinledi ve Eskişehir ile ilgili projelerini anlattı. Saadet Belediyeciliği ile herkesimden insanın yüzünün güleceğini söyleyen Baştürk esnafın da dertlerine derman olacaklarını belirtti. Tepebaşı Belediye Başkan adayı Eğitimci İsmail Satekin ise esnafa katma değer getirecek Tepebaşını daha da güçlendirecek projeleri hakkında esnafı bilgilendirdi.


 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Emekçinin partisiyiz
Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve yönetimiyle bir araya gelen DSP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dilara Tambova, Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Fatih Altaş, Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Erdal Ersoy, öğle yemeğine gelen işçi ve esnafla görüştü.
Yerel seçimlerde DSP’nin büyük bir fark yaratacağını belirten DSP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dilara Tambova, “Bizler emeğin, emekçinin, işçinin partisiyiz. Her zaman halkçı, haktan yana olmuş DSP sizlerle birlikte yeniden şahlanıyor. Bizler talip olduğumuz görevleri layıkıyla yerine getirebilmek için çalışıyoruz. Sizlerin de hak ettiğiniz belediyeciliği görmek hakkınız.  DSP yerelden genele ivme kazanmış belediyecilikte kendini kanıtlamış, ülkeyi emanet ettiğiniz, babalarınızdan, dedelerinizden sizlere miras kalmış bir partidir. Hiç bir zaman yıkılmayan, haksızlıklara karşı sonuna kadar ses çıkaran DSP belediyeleri yönetmeye talip. Bizler, Eskişehir’e DSP yakışır diyerek yola çıktık. Sizler değerli oylarınızla bizleri iktidara kadar taşıyacaksınız” ifadelerine yer verdi. 

 
________________________________________________________________________________________
Çözülmeyen sorun kalmayacak
AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, Atatürk Bulvarı’nda faaliyet gösteren esnaflarla bir araya geldi.
Atatürk Bulvarı’ndaki esnaflarla bir araya gelen AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, vatandaşların şikayet ve önerilerini dinledi.  31 Mart yerel seçimlerinin gündem olduğu toplantıda Doğan esnaflara projeleri hakkında bilgi verdi. “Çözülmeyen hiçbir sorun kalmayacak inşallah” diyen Doğan, esnaftan destek istedi.
 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Seçim Günlüğü
SEÇİM GÜNLÜĞÜ 6 MART

SEÇİM GÜNLÜĞÜ 6 MART

14:57 - 14 Mart 2019
Seçim Günlüğü
SEÇİM GÜNLÜĞÜ 5 MART

SEÇİM GÜNLÜĞÜ 5 MART

22:19 - 8 Mart 2019
Seçim Günlüğü
SEÇİM GÜNLÜĞÜ 3 MART

SEÇİM GÜNLÜĞÜ 3 MART

21:30 - 8 Mart 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti