ŞEHRİN ENERJİSİNİ YAŞAYACAĞIZ

AK Parti ve MHP 31 Martta seçime girecek belediye başkan adaylarını düzenlenen törenle tanıttı. Büyük coşkunun yaşandığı tanıtım toplantısında adaylar kentteki belediyeleri almak için çok çalışacaklarını söyledi.

Gündem Yorum: 0 / 12 Ocak 2019 19:47
ŞEHRİN ENERJİSİNİ YAŞAYACAĞIZ
-A +A

Yenikent Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen aday tanıtım toplantısına AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Ataş, AK Parti Milletvekili Nabi Avcı, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, MHP İl Başkanı İsmail Candemir, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, eski Milletvekilleri Salih Koca, Ülker Can, eski İl Başkanı Dündar Ünlü, ilçe başkanları, belediye başkan ve adayları ile partililer katıldı.
31 MART DEĞİŞİMİN ZAMANI
Toplantının açılış konulmasını gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, 15 belediyenin 15’ini de alacak güçte olduklarını vurgulayarak “31 Mart’ta inşallah Eskişehir’in tamamını AK belediyecilikle tekrar tanıştıracağız. Şehrimize AK belediyeciliği tekrar getireceğiz. Gönül belediyeciliği anlayışıyla çalışacağız. Herkese dokunarak, kapı kapı gezerek sıkılmamış el bırakmadan, bıkmadan, usanmadan çalışacağız. Hükümetimiz Eskişehir’e 21 milyar liralık yatırım yaptı. En son Şehir Hastanesini kazandırdık. İki tane devlet üniversitesi vardı, üçüncü üniversitesini de kazandırdık. Önümüzdeki süreçte Millet Bahçesini hemşerilerimizin hizmetini sunmaktan büyük gurur duyacağız. 31 Mart değişimin ve dönüşümün zamanı olacak. Teşkilat olarak ayrı düşmeden, bıkmadan, yılmadan, seçime odaklanarak tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.
GÜVENCEMİZ SİZLERSİNİZ
Ardından sahneye davet edilen AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, 2002’den bugüne girilen tüm seçimlerden yenilenerek, güçlenerek çıktıklarını kaydederek “31 Mart yerel seçimlerinde de halkımızın desteğiyle yenilenerek ve güçlenerek çıkacağız. 31 Mart akşamına kadar her gün bir önceki günden daha çok koşarak, her gün bir önceki günden daha çok çalışarak hedefe doğru kararlı adımlarla ilerleyeceğiz. Bu seçimlerde ülkemizin en köklü siyasi akımları AK Parti, MHP ve BBP yine bir araya geliyor. Genel başkanlarımız düzeyinde gerçekleştirilen bu işbirliğinin tabanda da karşılık bulmasından bahtiyarım. Aslında AK Parti, MHP ve BBP işbirliğinin bu üç partinin tabanlarından çok daha geniş kesimlerin de teveccüh göstermesi, yaptığımız işin ne kadar doğru, ne kadar isabetli olduğunu gösteriyor. Bizim şehrimiz her zaman ayrıcalıklı bir şehir oldu. Eskişehir ruhu girişimci enerjisi ve uyumuyla fark yaratan insanların şehridir. Bu şehrin elde ettiği başarıların ardında Eskişehirliler vardır. Marifet sizdedir, marifet Eskişehirlilerdir. Yapmaya, inşa etmeye, ihya etmeye ve imar etmeye geliyoruz. En çok da Yunus’un dediği gibi gönüller yapmaya geliyoruz. Çünkü biz, Yunus’un şehrindeyiz. Yunus’un hemşerileri için hizmet gereklidir, ama Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi yeterli değildir. O halde gönüller kazanmak da hizmet yapmak da önemli ve anlamlıdır. Şehrimizin bugünden itibaren çok önemli bir geleceğe hazırlamak için canla başla çalışacağız. Çocuklar, öğrenciler, gençler, hanımlar, engelliler ve yaşlılar ve tüm halkımız için şehrimizin tüm alt ve üst yapı sorunları çözecek, mamur bir şehir haline getireceğiz. Daha fazla üreten, daha fazla istihdam sağlayan, daha fazla katma değer yaratan bir şehir meydana getireceğiz. Daha şeffaf, daha adil, daha hareket kabiliyeti yüksek, daha çalışkan, daha hizmet önceliklerini şehrin ve hemşerilerinin ortak aklı ile gerçekleştiren şehrimizi, kültürün, sanatın, sporun başkenti haline getirecek bir belediyeciliğin bu şehrin enerjisiyle birlikte hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bu şehrin imkanları ve dinamikleri bu şehrin sorunlarını çözmeye yeter. Bu anlamda en büyük güvencemiz de sizlersiniz. Sizlerin de beni mahcup etmeyeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.
ESKİŞEHİR’E YAKIŞAN BELEDİYE
Nabi Avcı, şehrimize yapılan yatırımlara dikkat çekerek, “18 yılda hükümetimizin AK parti iktidarının Eskişehir’imize yaptığı hizmetleri teker teker saymaya kalksam uzun süre konuşmam gerekecek. AK Parti bugüne kadar Eskişehir’e 20 milyar liranın üzerinde kaynak aktardı, yatırım yaptı. Sağlıkta, ulaşımda, eğitimde, kültürde, hayatın bütün alanlarında 18 yılda merkezi hükümet, AK Parti iktidarı tarafından çok büyük hizmetler yapıldı. Merkezde belediyelerimizin olmadığı dönemde de sanki belediye varmış gibi Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı üzerinden daha sonra vakıf üzerinden şehrimize birçok kalıcı eser kazandırıldı. Bütün ilçelerimize kültür merkezleri inşa ettik. Eskişehir eğitim alanında en önde gelen şehirlerinden biri haline geldi. Ama yetmiyor. Bize Eskişehir’de belediyeler lazım. Eskişehir’e belediye lazım. Eskişehirlilere belediyeler lazım. Yapılan, yapılmayan, yarım kalan, başlamış bitmemiş, bütün işler tamamlanacak. Onlara yenileri ilave edilecek. İnşallah Eskişehir’den ilk müjdesi verilen Eskişehir projesi olan Millet Bahçesi projemizin üzeri bahçe altı da Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhan Sakallı tarafından otopark yapılacak. Bu seçimlerde aday tespit çalışmaları sırasında pek çok arkadaşlarımız aday oldu, gönüllü oldu. Ama atasözümüzde söylendiği gibi, gelin ata binmiş ya nasip demiş. Dolayısıyla bu işler bir nasip, hizmet işidir, bir yarıştır. Fakat sonuçlar açıklandıktan sonra artık hepimiz adaylarımızın arkasında tek vücut, birlik içerisinde daha da güçlenmiş olarak MHP kadrolarıyla birlikte Eskişehir’imize gerçekten yakışır belediyeleri kazandırmış olacağız” diye konuştu.
AK BELEDİYECİLİKLE
TANIŞTIRAMIYORUZ
AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Ataş, ülkenin geleceğini karartmak isteyenlere 31 Mart’ta tekrar ders verileceğini belirterek, “31 Mart’ta yazacağımız tarihin gizli kahramanları sizler olacaksınız. 14 ilçe belediye başkan adayımıza ve Büyükşehir Belediye Başkan adayımıza bu yolda başarılar diliyorum. Eskişehir artık son kararını verdi. Biz yıllardan beri Eskişehir Büyükşehir Belediyesi AK belediyecilikle tanıştıramadık. Azimliyiz Eskişehir Büyükşehir Belediyesini AK belediyecilikle tanıştırmaya kararlıyız. Büyükşehir Belediyesini AK belediyecilikle tanıştırmaya hazır mısınız? İlçe belediyelerinin de tamamını cumhur ittifakıyla kazanmaya hazır mıyız? 31 Mart’a kadar gece gündüz demeden, ötekileştirmeden Eskişehir’deki tüm seçmenlerimize hem gönlümüzü hem kollarımızı açmaya mecburuz” ifadelerini kullandı.
ADAYLARIN TAM LİSTESİ
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı
Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan
Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hasan Tuç
Alpu Belediye Başkan Adayı Rafet Demirtaş
Günyüzü Belediye Başkanı Menderes Durgut
Beylikova Belediye Başkan Adayı Özkan Alp
Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık (MHP)
Han Belediye Başkan Adayı Vedat Çeliker
İnönü Belediye Başkan Adayı Kadir Bozkurt
Mihalgazi Belediye Başkan Adayı Zeynep Akgün
Mahmudiye Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan
Sarıcakaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Çam
Seyitgazi Belediye Başkan Adayı Hasan Kalın
Sivrihisar Belediye Başkan Adayı Hamid Yüzügüllü
Mihalıççık Belediye Başkan Adayı Ali Yörük (MHP)

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti