ŞEHRİN HAFIZASINI SİLİYORLAR

Demokrat Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Şükrü Ketenci, Büyükşehir Belediye Meclisinde bazı caddelere Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in ve AK Parti Milletvekili Nabi Avcı’nın isimlerinin verilmesini eleştirdi.

Gündem Yorum: 0 / 14 Temmuz 2019 17:15
ŞEHRİN HAFIZASINI SİLİYORLAR
-A +A

Parti binasında açıklamalarda bulunan DP Tepebaşı İlçe Başkanı Şükrü Ketenci, geçen gün Büyükşehir Belediye Meclisinde bazı caddelerin isimlerinin değiştirilmesine tepki gösterdi. Ketenci, “Bağlar Caddesinin ismi üç kez değişti, sokak numaraları 5 kez değişti. Üniversite Caddesinin ismi Yılmaz Büyükerşen Bulvarı oldu. Şehir hafızasını silmek Eskişehir için yapılacak en büyük kötülüktür. Ayrıca Gençlik Bulvarına da Nabi Avcı Bulvarı olarak değiştirilmiştir. Nabi Avcı hem Kültür ve Turizm Bakanlığı hem de Milli Eğitim Bakanlığı yaptı. Ancak Kızılinler için Mahmudiye’deki termal su için hiçbir şey yapmamıştır. Bu yerler Eskişehir’in markası olabilirdi. Gerçi Eskişehir’in tek markası Yılmaz Büyükerşen. Sanırım bu da AKP’lilere sevimlilik olsun diye yapıldı” ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye sevkiyatı başlanan S-400’leri de eleştiren Ketenci, “S harfi sanırım Sovyetlerden geliyor. Peki, biz neden T-400 yapmadık. Biz tarıma üretime destekle uğraşacağımıza ithalatla uğraşıyoruz. Buraya harcanan para üreticilere verilseydi de T-400 üretip diğer ülkelere biz satsaydık. Ülkemizin ivedilikle üretime ve sanayiye destek vermesi lazım. Ekonomimiz ancak böyle düzelir” diye konuştu. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti