SİYASET DİLİ DÜZELTİLMELİ

Saygı ve sevgi diliyle yapıcı siyasetin mümkün olduğunu söyleyen İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Mehmet Ektaş, “Ne yazık ki bazı siyasetçilerimiz ve onların kadrolu ekran sesleri siyaset yoluyla hizmet etmeyi amaçlar gibi değil, savaşa girer gibi davranıyorlar! Konuşmuyorlar, bağır bağır bağırıyorlar” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 20 Mayıs 2020 16:04
SİYASET DİLİ DÜZELTİLMELİ
-A +A

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Mehmet Ektaş, siyasette kullanılan dilin kavgacı bir üsluba değil, yapıcı ve sevgi diline yakın olması gerektiğini kaydetti. Televizyon programlarında bazı siyasilerin sürekli bağırdıklarını ifade eden Ektaş, “Ekonomiden eğitime, kültürden dış politikaya kadar tüm alanlarda istendik sonuçlar yaratamayan siyasetlerini, politikalarını eleştirip yapıcı öneriler getirenleri hain, dış mihrakların işbirlikçisi, terörist ilan ederek hain yaratma kültürü üzerinden muhalefeti susturmaya ve değersizleştirmeye çalışıyorlar.

Toplumsal enerjimizi kavgalarda israf ediyoruz. Diline egemen olamayan siyaset, toplumsal yıkıma, Allah korusun kardeş kavgasına yol açar.  Bozulan üslubu düzeltmek, siyasetin ciddiyetini korumak her şeye karşın son yıllarda hükümet edenlerin işlevidir. Oysa bizde siyaset dilini ülkeyi yönetenler bozmaktadır.İYİ Parti kurulduğu günden itibaren sevgi ve saygı diliyle siyaset yapmayı kendine ana ilke edinmiş, parti tüzüğünde ve eğitim çalışmalarında bu hususu özellikle vurgulamıştır.Siyasetin dilini değiştirmek, tüm siyasetçilerin öncelikli görev ve sorumluluğu haline gelmiştir. Milletimizin hepimizden beklediği öncelikle budur.Sizleri siyaset dilinizi düzeltmeye davet ediyoruz” diye konuştu. 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti