SOKAK HAYVANLARI İÇİN EL ELE VERDİLER

Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri şehir esnafıyla birlikte yürütülen çalışmalarda belirli bölgelere bir kap mama ve bir kap su bırakan ekipler, yaz aylarında yaşanan zorluklar konusunda esnafları bilgilendirirken, hayvanları da onlara emanet ediyor.

Gündem Yorum: 0 / 14 Temmuz 2019 17:46
SOKAK HAYVANLARI İÇİN EL ELE VERDİLER
-A +A

Yaklaşık 8 senedir bu çalışmaların devam ettiğini belirten Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi Veteriner Hekimi Volkan Taplamacıoğlu, “2011 yılından beri mama kabı dağıtıyoruz. 3 bin 850 tane mama kabı dağıttık. Her sene dağıtmaya devam ediyoruz. Burada aslında önemli olan tabii ki paydaşlık. Dağıttığımız kişilerin de mama kabına sahip çıkıp onlara özellikle bu yaz günlerinde hayvanlara bir kap su bir kap yemek vermesi lazım. Hayvanlar tabi suya daha dayanıksız olduğu için su ihtiyaçlarını karşılamak amacımız. Bunun yanında 'satın alma, sahiplen' sloganımızı da kullanıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Şehir esnafının sokak hayvanları konusunda çok duyarlı olduğunu ifade eden Taplamacıoğlu, “İnsanlar mama kaplarına sahip çıkıyorlar. Dağıttıktan sonra onlar devam ettiriyorlar. Suyunu ve mamasını tamamlıyorlar. Esnafların bu konudaki ilgisinden çok memnunuz. 3 bin 850 tane mama kabı dağıttık. Bundan sonra da mama kabı dağıtmaya devam edeceğiz. Şu anda da elimizde bin tane mama kabı var. Onları dağıtacağız. Çevremde hayvanlar var, onlara bakıyorum diyenlere mama kaplarını vermeye devam edeceğiz. Önemli olan bir kap su ve bir kap mamayı sokak hayvanlarıyla paylaşabilmemiz” şeklinde konuştu. İHA

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti