SORUNLARIMIZ ÇÖZÜLSÜN

Baksan Sanayi Sitesi esnafı, Baksan’ın sorunlarının bir an önce çözülmesi gerektiğini söyleyerek, dönüşüm, çöp, kanalizasyon ve güvenlik sorunlarını anlattı. Baksan Sanayi Sitesi’nin dönüşümü ile ilgili sorunlar son günlerde tekrar gündemde. Baksan esnafı, bir an önce sorunlarının çözülmesini istiyor. Çöp, kanalizasyon ve güvenlik sorununa değinen Baksan esnafı, yetkililerden y

Gündem Yorum: 0 / 13 Temmuz 2019 16:42
SORUNLARIMIZ ÇÖZÜLSÜN
-A +A

Yavuz Demir: Çöp sorunumuz var, emniyet sorunumuz var. Hırsızlıklar oluyor. Çöpten hariç sorunlarımız bunlar. Buranın bir yönetimi var, ilgili yerlerle konuşuyor, toplantılar oluyor. Ama çözüm göremedik. Dönüşüm olacak eninde sonunda ama büyükler bilir tabi. Büyüklerimizin bize el atması lazım. Mesela kredi faizleri düşmeli, makine alımında kredi kullanmamız sağlanmalı, vergide KDV indirimi yapılmalı.
Emin Duman: Akşamları burada hırsızlık had safhada. Malımızı koruyamıyoruz. Kanalizasyon sorunları var. Şehrin ortasında kaldı ama metruk halde. Yoldan geçenler burada giriş çıkış yok, çevre düzenlemesi yok, güvenlik yok diyor. Kaderine terk edilmiş. Müşteri buraya gelmeye korkuyor. Belediye imkânlarından yararlanmak istiyoruz. Vergimizi veriyoruz, ruhsatımız var, atık suyumuz için vergi veriyoruz ama bir kanalizasyonumuz yok.
Nihat Okşaş: Bütün ülkede olduğu gibi Baksan’da da sıkıntı var. Maddi sıkıntılar var. Burada en çok mermerci var. Her yerde mermer pisliği var. İnşaat atıkları var. Belediye büyük çapta buraya el atmalı. Gerekirse ceza kesmeli. Keserse Baksan düzelir. Buranın dönüşümü 15 yılı bulur. Buradaki insanları mağdur etmeden iyi bir çözüm yolu bulunmalı. Kanalizasyonu yok. Böyle bir Avrupa şehri ben düşünemiyorum.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti