SULTAN GELİN BÜYÜLEDİ

Gündem Yorum: 0 / 14 Ocak 2019 15:29
SULTAN GELİN BÜYÜLEDİ
-A +A

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Cahit Atay’ın kaleme aldığı “Sultan Gelin” adlı yeni oyununu önceki gün Eskişehir’in Mahmudiye ilçesinden gelen hemşerileri için sahneledi.
Şehir Tiyatrolarının Sultandere Sahnesi’nde izleyici ile buluşan oyun, Anadolu’nun kırsalında yaşayan vatandaşların, gelenek ve görenekler üzerinden yaşadığı sosyal sorunları ele alıyor. İzleyenlere hüznü ve komediyi bir arada yaşatan oyunun rejisini Devlet Tiyatrosu sanatçısı Murat atak üstlendi. Mahmudiyeli vatandaşlar oyunu büyük bir beğeni ile izleyerek ayakta alkışladı.
Gösterimin bir diğer önemli özelliği ise 55 yıl önce dönemin ünlü oyuncu ve yönetmenlerinden Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Saim Alpago tarafından Eskişehir Belediye tiyatrosunda sahnelenen " Sultan Gelin " oyununda rol alan Muhtar Özkaptan ve Atalay Şener’in yıllar sonra, Sultan Gelin oyununu Mahmudiye ilçemizden gelen hemşerilerle birlikte izlemeleri oldu. Sultan Gelin’i izlerken duygulandıklarını belirten Özkaptan ve Şener, sanatçıların hepsini çok başarılı bulduklarını belirterek, oyun sonrası sanatçılar ve vatandaşlarla birlikte fotoğraf çektirdiler. O tarihte oyun afişinin baskısını da Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'le birlikte gerçekleştiren Muhtar Özkaptan, oyunla ilgili elinde bulunan belge ve resimleri de tiyatro yönetimine armağan ederek duygusal anlar yaşanmasına sebep oldu.
Ulaşımın Büyükşehir Belediyesi desteği ile karşılandığı ve vatandaşların ücretsiz olarak davet edildiği “Sultan Gelin” oyunu, Sultandere Sahnesi’nde Eskişehir’e bağlı ilçe ve mahallelerde yaşayan, şehir merkezine uzaklıkları nedeni ile Şehir Tiyatrosunun kültürel hizmetlerinden yeterli ölçüde faydalanamayan vatandaşlara yönelik olarak her hafta düzenli olarak sahnelenmeye devam edecek.  HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti