TEKNOLOJİ STRATEJİK ÖNEME SAHİP

10’uncu Ulusal Uçak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayı 2’nci gününde de önemli konu başlıklarına yer verildi. Havacılık Sektöründe Yenilikçi Malzemeler ve İleri Üretim Teknolojileri başlıklı oturumda yeni teknolojiden bahsedildi.

Gündem Yorum: 0 / 12 Ekim 2019 17:57
TEKNOLOJİ STRATEJİK ÖNEME SAHİP
-A +A

TAI TUSAŞ –Türk Havacılık ve uzay Sanayi A.Ş.’den M. Erdem Çorakçıoğlu, “Savunma Sanayi Başkanlığı’nın son yıllarda yapmış olduğu projelerde önemli bir yer alan kompozit teknolojilerinde rekabet gücünün arttırılması amaçlanmaktadır. Bu çalışma ile havacılık ve uzay alanlarında ülkemizin ihtiyaç duyduğu teknoloji konularının ve bu alanlardaki mevcut durumun belirlenmesi ve stratejik öneme sahip” dedi.
Ortak akıl yürütülmesi gerektiğini söyleyen Çorakçıoğlu, “Türkiye’nin savunma, havacılık ve uzay sanayine yönelik ortak akıl yürütülerek Kompozit Teknolojileri Yol Haritası oluşturulmuştur. Bu çalışmada izlenen yöntem ülkemizde yapılacak benzer teknoloji yol haritası çalışmalarına örnek teşkil etmiştir” dedi. Daha sonra Nisa Yağmur Bilgi Havacılık Sektöründe Titanyumun Kritik Yeri ve Önemi konusu hakkında bilgi verdi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
KAZANAN CHP OLDU...

KAZANAN CHP OLDU...

00:06 24 Şubat 2020
DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞADIK

DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞADIK

00:17 24 Şubat 2020

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti