TEKRAR FİDAN DİKMEK İÇİN TOPRAĞI İŞLEYECEĞİZ

Eskişehir'in Mihalgazi ilçesinde, yanan bir otomobilden alevlerin yol kenarındaki ormanlık alana sıçramasıyla çıkan yangın söndürüldü. Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, yaptığı açıklamada, yangına müdahalede emeği geçenlere teşekkür etti.

Gündem Yorum: 0 / 25 Eylül 2020 16:45
TEKRAR FİDAN DİKMEK İÇİN TOPRAĞI İŞLEYECEĞİZ
-A +A

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Mihalgazi ilçesinde 24 Eylül'de meydana gelen orman yangını, ekiplerimizin üstün gayretleri ile kontrol altına alınmış olup, soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangının kontrol altına alınmasında emeği geçen mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum." değerlendirmesinde bulundu. Yangına, Eskişehir, Bursa ve Ankara Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekiplerce müdahale edildi. Gece saatlerinde kontrol altına alınan yangın bölgesinde 2 helikopter ve 1 uçak soğutma çalışması yaptı. Ekiplerin çalışmasıyla söndürülen yangında 70 hektar kızılçam ormanı ile orman bitki örtüsünün yandı.

TOPRAĞI İŞLEYECEĞİZ
Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, yaptığı açıklamada, yangına müdahalede emeği geçenlere teşekkür etti. Çok sarp bir yerde çıkan yangını kısa sürede söndürdüklerini vurgulayan Temel, "Yer ekiplerimizin yanı sıra hava araçları çok etkili oldu. Şimdi yapmamız gereken yaraları en kısa sürede sarmaktır. Önce yanan alanın net ölçümünü yapacağız, sonra yanan ağaçları sahadan çıkarıp tekrar fidan dikmek için toprağı işleyeceğiz. İnşallah ilkbaharda da yeniden ağaçlandıracağız." ifadelerini kullandı. AA

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti