TIP ÖĞRENCİLERİ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi’ne bu yıl kayıt yaptıran öğrenciler, ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen geleneksel “Beyaz Önlük Giyme Töreni” ile hekimlik mesleğine ilk adımlarını attı.

Gündem Yorum: 0 / 13 Eylül 2019 16:58
TIP ÖĞRENCİLERİ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ
-A +A

Törene ESOGÜ Yönetimi ve öğretim üyelerinin yanı sıra Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ile ESOGÜ önceki dönem Rektörlerinden Prof. Dr. Necat Akdeniz Akgün ve Prof. Dr. Fazıl Tekin katıldı.  
ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Tıp Fakültesi’nin yeni öğrencilerine seslenerek önlerindeki 6 yılı çok çalışarak, yorularak ve bazen zor şartlar altında geçireceklerini ama sonunda ülkeleri, hocaları, aileleri ve kendileri için büyük gurur kaynağı olarak mezun olacaklarını ifade etti. Velileri evlatlarının başarısından dolayı kutlayan Prof. Dr. Kemal Şenocak, ESOGÜ olarak tüm hekim adaylarının en iyi eğitimi almaları için hazır olduklarını ve onları bilgi donanımı geniş, iyi sentez yapan hekimler olarak yetiştirmek üzere çaba göstereceklerini kaydetti.
ESOGÜ Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş, öğrenci ailelerinin evlatlarıyla haklı bir gurur duyduğunu ve ne kadar gururlansalar az olduğunu belirterek, genç hekim adaylarından hocalarının, fakültelerinin, üniversitelerinin, ülkelerinin ve devletlerinin kıymetini bilmelerini de istedi. Açılış konuşmalarının ardından hekim adaylarına beyaz önlükleri protokol üyeleri tarafından gruplar halinde giydirildi.   

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti