TOPLUMSAL DEĞİŞİMİN ÖNCÜSÜYÜZ

Gündem Yorum: 0 / 14 Ocak 2019 15:36
TOPLUMSAL DEĞİŞİMİN ÖNCÜSÜYÜZ
-A +A

Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB) Dönem Başkanlığı devir-teslim töreni Adana Kent Konseyi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Törene birçok ilden Kent Konsey Başkanları katıldı.
Adana’da gerçekleştirilen mekan, sanat ve şehir temalı törende konuşan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Kent Konseylerinin toplumsal değişimin öncüsü olduklarını, çok sayıda kentsel hak mücadelesini görünür hale getirdiklerini Türkiye Kent Konseyleri Birliği olarak mutlulukla izlediklerini söyledi. Ülkemizde son zamanlarda yaşanan göç akımları ve çevre tahribatları da düşünüldüğünde bu tür karmaşık konuların çözümünde kent konseylerinin üstlendiği rolün önemine dikkat çeken Akçasoy “Bu önemin gelecekte giderek artacağını düşünüyorum.”dedi.
Törende konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise gelişmişlikte Ortadoğu’dan ileride Avrupa’dan ise geride olduğumuza dikkat çekerek, Kent Konseyleri Birliği’nin kurulmasından bu zamana kadar çağdaş değerler, insan hakları, hukukun egemenliği, demokratik kültürün yanı sıra millete layık değerler manzumesini yükseltmek için çabaladığını hatırlattı. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti