TÜRKİYE DÜNYANIN GÖZÜNÜ KORKUTUYOR

AK Parti Tepebaşı 5. Olağan İlçe Kongresi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Gündem Yorum: 0 / 25 Ekim 2020 20:08
TÜRKİYE DÜNYANIN GÖZÜNÜ KORKUTUYOR
-A +A

Ali Fuat Uygulama Oteli bahçesinde yapılan AK Parti Tepebaşı 5. Olağan İlçe Kongresi’nde seçime tek aday olarak giren mevcut başkan Hakan Çizmelioğlu güven tazeledi. Kongrenin Divan Başkanlığını Av. Abdullah Güler yaptı. Kongreye AK Parti MKYK Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu, ilçe ve sendika başkanları ve delegeler katıldı.

ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan protokol konuşmalarında ilk olarak AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu kürsüye çıktı. Çizmelioğlu, “ülkelerin tarihinde önemli kader anları vardır. Ve şehirler de kaderleriyle var olurlar. Biliyoruz ki unutulan tarih tekrarlanır. Biz tarihimizi unutmayacağız. Unutturmayacağız. Bu değeri ve manası çok büyük anlamlar taşıyan kongremizi bizleri yalnız bırakmadığınız için, partimizin bayram günü olarak saydığımız bugünden heyecanımızı paylaştığınız için, bu davanın her türlü küskünlüğünü ve  kırgınlığının üzerinde birlik ve beraberlik davası olduğunu gösterdiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Geçen yıl Şubat ayında bayrağı devraldığımız Tepebaşı teşkilatında yönetim kurulu üyelerimizle birlikte gençlik kollarımızdan gelen birikimimizle beraber bugüne kadar önemli adımlar attık. Sorunları yerinde tespit edip çözümüne hemşerilerimizle birlikte çalıştık. Yok sayılan, cezalandırılan mahallelerimizin sesi olduk. Dertlerin ortağı olduk” dedi.

KAPI KAPI GEZMEYE
DEVAM EDECEĞİZ
Tepebaşı’nda yaşayan hemşerilerinize seslenen Çizmelioğlu, “Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, Tepebaşı hemşerilerimiz sesimize kulak versin. Biz Tepebaşı seçim öncesi veya seçim sonrası diye bakanlardan asla olmadık ve asla da olmayacağız. Biz çöp toplamayı hizmet, kaldırım yapmayı lütuf sayanlardan asla olmadık. Bizler Batıkent’e nasıl bakıyorsak Çamlıcaya’da öyle baktık. Seçimden seçime kapı çalanlar bugün her şeyden bir haberler. Bu anlayışla devam edenlerle Tepebaşı’nın derdi dün bitmedi, bugün bitmedi ama yarın da asla onlara bırakmayacağız. Biz 18 yıldan bu yana hükümetimizin yatırımlarıyla donattığımız Tepebaşı’nın belediyecilik hizmetlerinden mahrum kalmasına seyirci kalmayı asla düşünmedik. Bizler milleti oyalamak yerine kapılarını çalalım sesine kulak verelim dedik. Dün neysek yarın o olalım dedik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında dimdik durmayı bildik. Ondan aldığımız düstur ve vatan sevdasıyla Türkiye'ye koyduğu 2023 hedefi gibi bizler de 2023 hedefleri koyduk. Seçimsiz dönemde teşkilatımız ile çalışmaya,yarın seçim olacak gibi kapı kapı gezmeye sokak sokak gezmeye cadde Cadde gezmeye devam edeceğiz. Bizler Recep Tayyip Erdoğan'ın davasını güden teşkilatıyız. Yeni dönemde birlikte yol yürüyeceğimiz kardeşlerim bu yol fedakârlıklarla dolu meşakkatli bir yol. Sizler de bunun bilinci ile bugün buradasınız” ifadelerini kullandı.

TÜM İLÇELERİMİZİ
YİNE ALACAĞIZ
Ardından konuşan AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, “Tepebaşı bölgesi şehrin gelişen yüzü olması gerektiği halde bugün maalesef Fevzi Çakmak'la, Sazova’yla, Yeşiltepe’yle, Zincirlikuyu ile şehrin maalesef ilerlemesine ve kat artışlarının yapılmaması sebebiyle imar sorunlarına bugün de bundan sonra da gebe olacak gibi gözüküyor çünkü mevcut belediye başkanının belediyenin ekonomik koşulları karşısında kamu alanlarını petrol istasyonuna çevirmek dışında bu şehre ilişkin bu ilçeye ilişkin herhangi bir çözüm yok. Biz üzülüyoruz ama Tepebaşı halkı bilsin ki AK Parti ilçe başkanımızın önderliğinde mutlakaTepebaşı’nı 2024’te tekrar AK Belediye ile buluşturacağız. Bakın hala 2004’ten sonra yapmış olduğumuz Toplu Konut idaresinin konutları'nda sosyal donatı alanlarının da bizim kalıcı hizmet olarak ürettiğimiz yerleri kendi hizmet alanına dönüştürmek suretiyle proje ürettiklerini zannediyorlar. Tepebaşı ilçemiz hiçbir şekilde son 10 yılda şehre kalıcı eser kazandırmıyor. Bunun bilinciyle biz 2004’te belediye başkanımızı da burada anmak suretiyle AK Parti'nin gerek Odunpazarı'nda gerek Tepebaşı’nda neler yaptığın, TOKİ vasıtasıyla nasıl hizmet ürettiğini daha önce  gördük.Bundan sonra da Allah nasip ederse 2024’ten itibaren başta Büyükşehir olmak üzere tüm ilçelerimizi yine alıp genel başkanımız cumhurbaşkanımıza Eskişehir’in hediyesi olarak sunmaya söz veriyoruz” dedi.

GÜMBÜR GÜMBÜR
GELİYORUZ
Kalabak suyunun mahallesinegeçen hafta bir kez geldiğini söyleyen Çalışkan, “Mevcut Belediye Başkanı KalabakSuyu’na ilişkin kısmı dün önemsemedi bugün önemsemiyor gelecekte de önemseyeceğe benzemiyor. Madem üretemiyorsunuz bırakın arkadaş. Bu hizmeti üretecek dün ihale yöntemiyle özle sektöre vermişsiniz madem yapamıyorsunuz çözüm üretin. Çözüm üretmediğiniz yerde sizin de durmanızın manası yok. Duyuyorum bize hiç gelmedi diyenler var. Büyükşehir Belediye Başkanımızı buradan uyarıyoruz. Derhal ESKİ tesislerine gidip kalıcı çözümler üretmeli. Keza bu şehrin maalesef bir trafik sorunu var. ESTRAM üzülerek söylüyoruz ki  özellikle son hatlarla birlikte esnafımızın ciddi anlamda canını sıkıyor, işlerini bozuyor hem de kavşak noktalarında yeni bir trafik sorunu oluşturuyor. Belediye Başkanımızın muhtemelenmaster planı var ama biz görmedik. Meclis üyelerimiz vasıtasıyla istedik ama bugüne kadar tarafınıza iletilmiş Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin bir master planı yok. Bu master planı gerek meclis üyeleriyle gerek sivil toplum örgütleriyle, üniversitelerle paylaşılarak kalıcı çözümler üretilmesini bekliyoruz. Şehrimizin yine sosyal yapısının ve nüfus popülasyonun değişmemesi adına imar planlarını geciktiriyorlar. Şehrin 1/25000 imar planları yapıldı ama devamını getirmiyorlar. Siz neyaparsanız yapın biz 2024’te gümbür gümbür geliyoruz. Bu şehre 25 milyar TL'lik hizmet ürettik. Bundan sonra da üretmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki süreçte başta Millet Bahçesi olmak üzere kütüphanemiz ve hemen ardından yüzme havuzumuzu hizmete alacağız. Arka arkaya bir iki ay içerisinde tüm hizmetlerimizi Eskişehirli hemşerilerimizin beğenisine sunacağız” şeklinde konuştu.

TEŞKİLATTAKİ ARKADAŞLARIN
SORUMLULUĞU ÇOK BÜYÜK
AK Parti Eskişehir Milletvekili ve Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Harun Karacan ise,  konuşmasında ülke gündemine değindi.Karacan, “Türkiye 2023- 2053- 2071 yolunda emin adımlarla ilerlerken anne- babaların evladı, gençlerin abisi, mazlumların ve Müslümanların lideri, dünyanın ezberini bozan, direniş ve dirilişin lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan, tek tartışılmazımız olan inançlarımız ve ülke menfaatlerimiz için mücadele verirken hem siyasi hem askeri hem de şahsına birçok saldırıya maruz kalmaktadır. Bir taraftan ırkçılık yapıyorlar. Bir taraftan da inançlarımıza saldırma cüretine teşebbüs ediyorlar.  Bir taraftan Amerika’sı bir taraftan Yunanistan’ı bir taraftan Fransa’sı ve en son da Hollanda’sı Cumhurbaşkanımızı hedef alıyor. Peki, bunu neden yapıyorlar? Bunun tek nedeni artık Türkiye eski Türkiye değil. Türkiye hava yoluyla, deniz yoluyla,  kara yoluyla, İHA’sıyla, SİHA’sıyla, deniz altılarıyla, gemileriyle, helikopterleriyle inşallah yakında yerli arabasıyla artık tüm dünyanın gözünü korkutuyor. Artık yakında sismik gemileriyle, askeri gücüyle, Akdeniz’de, Libya’da, Azerbaycan’da, Doğu Akdeniz'de biz masada artık olmadan kağıtların dağıtılamayacağını gösterdiği için. Tüm dünya kendi planlarını yapıyorlardı. Ama kaderinde planları olduğunu unutmuştu. İşte kadar geldi çattı. Ülkemiz için kimsenin cesaret edemediği kararları alan uygulayan bir liderimiz ve tüm dünyada örnek gösterilen bir Cumhurbaşkanımızın genel başkanımızın yaptığı siyasetin sizler bizler uçbeyleriyiz. O yüzden sizlerin sorumluluğu özellikle teşkilattaki arkadaşlarımızın sorumluluğu hepimizden fazla. Çünkü siz yürüyeceksiniz ki millet yürüyecek arkanızda. Siz dik duracaksınız ki Cumhurbaşkanımız dik dursun. Ben Tepebaşı ilçe başkanımızın yeni yöneticileri hepsini tebrik ediyorum. Yolları bahtları açık olsun. Şimdiye kadar teşkilatımıza özellikle Tepebaşı teşkilatımıza emek veren arkadaşlarımıza hepsine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Son olarak kongreye katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı bir konuşma yaptı. Çamlı, “Allah razı olsun Amerika senden. Sen bize kötü komşuluk yapıp, bizi silah sahibi yaptın. Sana teşekkür ediyoruz. Çok şükür Rabbimize” diyerek ülke geneliyle ilgili konuştu.
Konuşmaların ardından yeni yönetim belirlendi.

YÖNETİM KURULU ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:
“Abdullah Çakmak,Alaattin Özen, Ali Çıraklı, Anılcan Uz, Beyhan Dilmen Çetin, Cemil Arslan, Cihan Danış, Ender Durmaz, Fazıl Özkartal, Feyza Deliktaş, Fikriye Sarıçam, Gültekin Polat, Halil Gıcır, Halil İleri, Muhammed Emin Mumcu, Abdullah Hanay, Hilal Kütahyalı, İsmail Çankaya, İsmail Sönmez, Kübra Erdurmaz, Mehmet Çakmak, Mustafa Kurt, Mükerrem Kızılırmak, Neslihan Ateş, Oktay Birgül, Samiye Gündüz, Seda Öğülmüş, Seydi Kartalca, Şerife Karamanlı.”
 
 
 
 
 
 

Haberin Galerisi
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti