Türkiye satamıyor

Gündem Yorum: 0 / 4 Aralık 2019 17:30
Türkiye satamıyor
-A +A

Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından her ay gerçekleştirilen Sanayi Konseyi’ne konuk olan Ekonomist ve Serbest Piyasalar Uzmanı Hikmet Baydar, Türkiye’nin üretememe değil satamama gibi bir probleminin olduğunu söyledi.
Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü önemli isimleri sanayicilerle buluşturmaya devam ediyor. Başkan Vekili Ercan Tezcan Başkanlığında toplanan Sanayi Konseyi’nin bu ayki konuğu  Ekonomist ve Serbest Piyasalar Uzmanı Hikmet Baydar oldu. EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli,  sanayicilerin ihtiyaç duyduğu konularda kendilerini bilgilendirmek, gelecekle ilgili kararlarına yön vermek adına birbirinden değerli isimleri sanayicilerle buluşturmaya devam ettiklerini söyledi.
2020’DE ARTIŞ YOK
Ekonomist Baydar, Türkiye’nin üretememe değil satamama gibi bir probleminin olduğunu aktararak, “Şirketlerin ve Türkiye’nin büyümesi için kredi ihtiyacı var. Bu kredi iç talep canlanması olmadığı için şirketler nakit akışını düzenleyemiyorlar. Dolayısıyla kredileri geri ödeyememe riskleri yüksek. Kredi almak sadece borçların ötelenmesi için gerekiyor, cironun artırılması için değil. Türkiye’de üretim kapasite oranları yüzde 76’larda. Türkiye’nin üretememe problemi yok, satamama problemi var” diye konuştu. Baydar 2020 yılı için ekonomide bir artış  beklemediğini ifade ederek, “Durgunluk devam edecek. Büyümek istiyorsak başkasının pastasını almak zorundayız.  Pazarlama ve satış organizasyonları daha profesyonelce yönetilmeli” dedi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti