ÜRETİCİYE DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Eskişehir’de lavanta üretiminin önemli merkezlerinden biri olan Şükranlı Mahallesi’nden gelen vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınmayı destekleme projeleri kapsamında geçtiğimiz yıl 25 bin lavanta fidesi desteği aldıklarını belirten Şükranlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kadri Ay, Başkan Büyükerşen’e minnettar olduklarını ifade etti.

Gündem Yorum: 0 / 15 Şubat 2020 14:44
ÜRETİCİYE DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK
-A +A

Ekonomik olarak zor günlerden geçen üreticiye kırsal kalkınma projeleri ile destek olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, üreticilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde Eskişehir’in en önemli lavanta üretim merkezlerinden biri olan Şükranlı Mahallesi’nde 25 bin lavanta fidesi desteğinden yararlanan üreticiler Başkan Büyükerşen’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Şükranlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kadri Ay “Şükranlıyı Türkiye’de lavanta yetiştiriciliğinin önemli noktalarından biri haline getirmek için çalışıyoruz. Üretimi daha da arttırarak lavanta turizminden de gelir elde edeceğimize inanıyoruz. Şükranlılı üreticilerimiz adına Sayın Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etmek için geldik. Geçtiğimiz yıl bizlere verdikleri 25 bin lavanta fidesinden mahalle sakinlerimiz önemli gelirler elde ettiler. Biz bu desteklerin artarak devam edeceğine inanıyoruz” dedi. 
 
Nazik ziyaretleri dolayısıyla Kadir Ay ve yönetimine teşekkür eden Başkan Büyükerşen ise “Arpa, buğday, şeker pancarı gibi klasik tarım ürünlerinin dışında lavanta gibi oldukça önemli bir seviyede gelir sağlayan bir değerin üretimine destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Şükranlılı hemşehrilerimizin bu alandaki başarısını yakından takip ediyorum. Hemşehrilerimiz lavantayı sadece üretmekle kalmıyor, sabun, yağ, yoğurt, tatlı gibi birçok farklı alanda üretim de gerçekleştiriyor. Biz imkanlarımız ölçüsünde sizlere destek olmaya devam etmek istiyoruz” dedi. 

Ziyarette bulunan Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe de Başkan Büyükerşen’e teşekkür ederek “Isparta’da bir Kuyucak varsa, Eskişehir’de de bir Şükranlı olsun istiyoruz. Çünkü bu işin bir de turizm boyutu var. Ben inanıyorum ki Sayın Hocamızın destekleri ve fikirleri ile Şükranlı Mahallemiz bu alanda önemli bir cazibe noktası haline gelecektir” dedi. 
 

Haberin Galerisi
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti