YANLIŞTAN DÖNÜLSÜN

Sivrihisar’da 3 mahallede öğrencilerin menzil tarikatı liderlerinin yaşadığı Buhara Köyündeki okula gönderilme iddiaları ile ilgili açıklama yapan CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, “Aklı selim hakim olmalı ve çocukların geleceği karartılmamalı” dedi.

Gündem Yorum: 0 / 13 Eylül 2019 17:20
YANLIŞTAN DÖNÜLSÜN
-A +A

CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, parti binasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Şehrin gündeminde olan Sivrihisar’da velilerin çocuklarını menzil tarikatı liderlerinin yaşadığı Buhara Köyündeki okula göndermemesi ile ilgili açıklama yapan Adar, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının ikinci maddesinde belirtilen laik eğitim ibaresine dikkat çekti. Kaldırım, Ahiler ve Göktepe’deki öğrencilerin önceden Ertuğrul Köyündeki okula taşındığını anımsatan Adar, “Diğer okullar kapatılarak sadece 10 öğrencisi olan sonradan mahalle olan ve tarikat mensuplarının yaşadığı ileri sürülen mahalleye 4 milyon lira harcanarak bir okul yapılıyor” dedi.
“Milli Eğitim Bakanlığı bir an önce müdahale etmeli ve eski haline dönüştürmesini istiyoruz” diyen Adar, öğrenci ve velilerin bir takım baskılara maruz kaldığını ileri sürerek, yapılanın yanlış olduğunu söyledi. Öğrencilerin eğitim hakkının elinden alındığını söyleyen Başkan Adar, “Yapılan baskılarda ücretsiz taşımanın yani yerleşik yerlerinden alıp Ertuğrul’daki veya Buhara’daki okullara taşıma hizmetlerinden Buhara’ya gitmezlerse mahrum bırakılacakları söyleniyor. Diğer bir baskı ise okullar açıldı, 5 gündür okula gitmiyorlar. Eğer göndermezseniz para cezasını uygulayacakları söylenmekte. Ben bir an önce yanlıştan dönülmesini istiyorum” dedi.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti